Author: LajmiExpress

Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

Ritmi kaotik i një dite të zakonshme në Shqipëri, shpesh shkakton dilema tek konsumatorët. Të hash apo të mos

Read More...

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall kalon fazën e parë të kualifikimeve për Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore tejet të rëndësishme ndaj Andorës. Dueli u zhvillua në kuadër të

Read More...

Pandeli Majko kundër Ramës për Kosovën: Shkëmbimi i territoreve, lojë e rrezikshme

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko bëhet zëri i dytë në radhët e PS, pas Ditmir Bushatit që u shkarkua

Read More...

Largimi e SHBA-së nga Traktati i Armëve Bërthamore, Rusia: E jona do të jetë një kundërpërgjigje

Pas vendimit të Uashingtonit për ta pezulluar Traktatin për Armët Bërthamore me Rreze të Mesme, ka ardhur dhe reagimi

Read More...

Në vizitën e parë si kryediplomat, Gent Cakaj lë mbresa në Samitin e Bukureshtit

Pasi i janë deleguar të gjitha kompetencat e Minsitrit të Jashtëm, zëvendësministri Cakaj ka realizuar vizitën e parë zyrtare

Read More...

Thaçi: Kushtëzimi i dialogut me heqje të taksës i paarsyeshëm, por duhet t’i respektojmë këshillat e BE-së dhe SHBA-së

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është shumë i rëndësishëm për zgjidhjen

Read More...

Benzema hyn në histori të Real Madridit, ky është rekordi fantastik i tij

Sulmuesi francez, Karim Benzema është bërë pjesë e historisë së klubit mbretëror, Real Madrid. Përpos legjendave, Puskas, Santillana, Di

Read More...

Kadare: Me shpëtimin e hebrenjve shqiptarët i dërguan mesazh botës

Besiana Kadare, ambasadorja e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, me anë të një postimi në llogarinë e

Read More...

Deklarata pro Kosovës e serbit! Kështu reagon Vuçiq

Presidenti serb ka komentuar deklaratën e basketbollisti serb Kaliniç, për shtetin e Kosovës. “Hajde të zgjidhim këtë problem, të

Read More...

Kamomili, bima që s’ka kurrë efekte anësore

Kamomili quhet ndryshe “aspirina bimore”, i jashtëzakonshëm për problemet e tretjes dhe stomakut. Përfitimet si antioksidant dhe anti-inflamator Konsiderohet

Read More...

Mobile Sliding Menu