Author: LajmiExpress

QKUK jep detaje për vdekjen e ish-luftëtarit të UÇK-së, Avni Hyseni

Kolegjiumi i Klinikës së Anesteziologjisë dhe Mjekimit Intensiv përmes një njoftimi për media ka dhënë më shumë informata lidhur

Read More...

Ramadani: Serbia dhe Rusia nuk e pengojnë Ushtrinë, FSK-ja ka aleat ShBA-në

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, qasjen e Rusisë dhe Serbisë karshi Ballkanit Perëndimorë e quan “Samiti Anti-NATO, përcjell Klan

Read More...

Artisiti i njohur Serb: Serbia duhet ta njohë Kosovën dhe t’i vërë sanksione Rusisë

Në ditën që presidenti rus Vladimir Putin qëndroi në Beograd, artisti serb Çedomir Petroviq, në gazetën “Danas” shkroi një

Read More...

The New York Times shkruan për djaloshin nga Kosova, prodhues i orëve: Shkoi në vitin 1999 në Zvicër, tani “ua merr çmimet” edhe prodhuesve botërorë

Kur “AkriviA” u shpall si fituesja e “Men’s Watch” në “Grand Prix d’Horlogerie de Genève” në nëntor, shumica e

Read More...

Pse duhet të vini një gotë ujë në dhomë, para se të flini

Është një zakon i mirë për të vënë një gotë ujë në tryezën pranë krevatit përpara se të flini.

Read More...

Ne i shohim super në formë, si duhet të kujdesen për veten sportistët

Sportistët patjetër duhet t’i kenë kujdes këto gjëra: – të konsumojnë lëngje, pije sportistësh, në ved të ushqimit të

Read More...

Ministri i Arsimit: Do të urdhëroj kompensimin e orëve të humbura të mësimit nga greva

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, bëri të ditur se

Read More...

Mobile Sliding Menu