Author: LajmiExpress

Zëvendësministri Krasniqi vizitoi gratë fermere në tregun mobil në Prishtinë

Në tregun mobil në Prishtinë, rreth tridhjetë gra fermere nga rajone të ndryshme të Kosovës produktet e tyre bujqësore

Read More...

Haradinaj: Fisnik Ismaili në luftën e UÇK’së ka mbushur bateri

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Betejën e Koshares, Nasim Haradinaj, që tani është nënkryetar i Organizatës së

Read More...

Facebook së shpejti do ta lansoj pajisjen e re

Facebook është duke punuar në një asistent me zë. “Ne jemi duke punuar për të zhvilluar një asistent me

Read More...

Raporti i Muellerit: Ky është diplomati që është ish-agjent i KGB’së ruse

Këshilltari i ish Prokurorit të Përgjithshëm Jeff Sessions, citohet të ketë thënë gjatë intervistës që Mueller po e mbante

Read More...

Sot Rudina Hajdari krijoi grupin parlamentar të PD, si e komenton Sali Berisha

Opozita e re në Kuvend ka krijuar këtë të enjte dy grupe parlamentare. Në fillim të seancës plenare, kryeparlamentari

Read More...

Historia e dhimbshme e 6 vjeçarit që vdiq për fajin e mjekëve: U rrit si jetim

A.B, 6 vjeçar, nga Peja, ndërroi jetë dy ditë më parë Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), por kjo

Read More...

KQZ tregon se a do të marrin pjesë edhe partitë serbe në zgjedhjet e Veriut

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka treguar që deri më tani tre subjekte politike kanë aplikuar për t’u certifikuar për

Read More...

Thaçi për takimin me Merkel dhe Macron: Këto janë 3 çështjet që do të bisedohen në Berlin

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka zbuluar detaje të reja para takimit të Brukselit i cili do të mbahet

Read More...

Thaçi: S’ka plan gjermano-francez për Kosovën e Serbinë

Presidentii vendit Hashim Thaçi, thotë se s’ka kurrfarë plani gjermano-francez për Kosovën e Serbinë. ‘’S’ka plan gjermano-francez për Kosovën

Read More...

Harrojeni burrin e Gresës, njihuni më dhëndrin tjetër të Shkurtës

Gresa dhe Shkurta, janë shumë të dashura për publikun tonë. Tregut të ri muzikor sapo i është shtuar edhe

Read More...

Mobile Sliding Menu