Author: LajmiExpress

Kush është njeriu më i pasur në botë në 2019 dhe cila është pasuria e tij neto?

Themeluesi i kompanisë Amazon Jeff Bezos edhe kësaj radhe është zgjedhur njeriu më i pasur në botë. Madje, jo

Read More...

Haradinaj, Thaçi, Vuçiq dhe Gjukanoviç japin mendimet për ndryshimin e kufijve dhe dialogun

Organizata amerikane e lajmeve “Politico” që raporton për punën e Bashkimit Evropianë ka bërë një artikull mbi situatën aktuale

Read More...

Gjërat që duhet të dini para se të porosisni pica dhe pasta

Picat dhe pastat janë ushqime italiane dhe shumë të dashura nga të gjithë ne. Pavarësisht se a porosisim ushqimin

Read More...

Perëndimi ka nevojë të ndërmarrë tani “Perestrojka”-n e tij

Perestrojka demokratike dhe pluraliste e Perëndimit, do të jetë e ndryshme, prandaj ka një shans më të mirë për

Read More...

Kryemadhi flet për djegien e mandateve, si opsion i opozitës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 Gradë”, në Ora News, tha se djegia e mandateve është

Read More...

Manchesterat ia bëjnë “bajat” futbollin Chelseat

Pas humbjes turpëruese nga Manchester City 6-0, Chelsea e ka pësuar tani nga Manchester United dhe atë në Stamford

Read More...

Ky është qëndrimi përfundimtar i Shqipërisë, për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi

I ftuar në Emisionin Frontal në T7, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se dialogu në

Read More...

Lulet e “pushtojnë” Xhakartën e “O sa Mirë”

Aktorja e “O Sa Mirë”, Arta Elezaj e njohur me karakterin Xhakarta është duke vazhduar të pranojë lule nga

Read More...

Haradinajt nuk i kujtohet kush e hidhëroi në Kuvend (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e mban gjatë hidhërimin. Ai sot ka harruar se me kë ishte nevrikosur dje pas

Read More...

Veseli merr çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet digjitalizimit”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për

Read More...

Mobile Sliding Menu