Author: LajmiExpress

Shpend Ahmeti: Secili do të paguajë edhe kur parkon në trotuar

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se tashmë secili vend-parking që është në rrugë publike do

Read More...

Çitaku flet për sulmet e mediave serbe që thanë se ajo është lesbike, dhe në lidhje dashurie me Albright

Mediat serbe para pak çastesh publikuan një artikull për një ‘lidhje dashurie’ të fshehtë të ambasadores kosovare në Amerikë

Read More...

SBASHK’u: Mësimi s’do të zgjasë pas 21 qershorit

Më 21 qershor, pa asnjë ditë shtesë, do të përfundojë viti shkollor 2018-2019, transmeton Gazeta Metro. Kështu ka deklaruar Ymer

Read More...

Kadaj-Bujupi: Gjermania konfirmoi se nuk do të ketë shkëmbim territoresh

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se takimi i kryeministrit Ramush Haradinaj me kancelaren

Read More...

Amerika i reagon Daçiqit për shkarravitjen në dollarë

Ambasada amerikane në Beograd reagoi pasi ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, iu bashkua një fushate në internet,

Read More...

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj që ka orë të vlefshme 20 mijë euro

Eroll Belegu, këshilltari i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt ka vlerësuar se posedon një orë dore në vlerë të

Read More...

Musmurati: Grushtet ia kemi lënë LDK-së, në PDK zgjedhjet kaluan pa incidente

Partia Demokratike e Kosovës para disa muajsh shpalli zgjedhjet e brendshme partiake në të gjitha degët, nëndegët dhe seksionet. Gjatë

Read More...

David L. Philips: Serbia ka nevojë ta njohë Kosovën

Profesori David L. Philips deklaroi sot se kur bëhet fjalë për idenë e shkëmbimit të territorit, qëndrimi i SHBA-ve

Read More...

Probleme edhe në LDK’në e Vranjevcit, anulohet kuvendi zgjedhor

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka tentuar t’i mbajë zgjedhjet në nëndegën e tretë të saj, në Kodër të

Read More...

Thaçi: Së bashku me qytetarët e Kosovës do ta bëjmë Bashkimin Kombëtar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse vazhdojnë vonesat dhe padrejtësitë që po i bëhen Kosovës nga

Read More...

Mobile Sliding Menu