Author: LajmiExpress

EKSKLUZIVE: Edon Zhegrova u përgjigjet Barcelonës dhe Milanit

Në një prononcim ekskluziv ylli i Kosovës shpreh kënaqësi për interesimin e Barcelonës dhe Milanit rreth një transferimi të

Read More...

Juventusi mposht Milanin dhe fiton Superkupën e Italisë

Juventusi shënuar fitore minimale ndaj Milanit me rezultat 1-0 për të fituar kështu trofeun e tetë rekord të Superkupës

Read More...

Universiteti i Prishtinës i ndarë, Ekonomiku dhe Juridiku nuk janë në grevë

Fakulteti  Juridik dhe Ekonomik, nuk janë në grevë si të gjitha institucionet tjera arsimore në të gjitha nivelet. Por,

Read More...

Nje tjeter komandant i UÇK-se thirret nga Gjykata Speciale

Në cilësinë e të akuzuarit nga Gjykata Speciale, sot është ftuar edhe Ismet Tara, komandanti i Brigadës 124 të

Read More...

Amerikanët po përgatitin një ‘Rambuje 2’

Deklaratat e zëvendëskryeministrit dhe kryesuesit të ekipit negociator me Serbinë, Fatmir Limaj, se janë duke përgatitur një platformë të

Read More...

Opozita e bashkuar shpall nisjen e protestave popullore për rrëzimin e Edi Ramës

Opozita mori shkas nga mohimi i debatit në seancën e sotme plenare për dekretet e ndrysjhimeve në qeveri, për

Read More...

Lushtaku përballet me Specialen, në Skenderaj mendojnë t’i rrokin armët

Përballje të padrejtë me drejtësinë e quajnë banorët e Skënderajt, intervistimin e ish-komandantit të UÇK-së për Zonën e Drenicës,

Read More...

Shpërthen Arta Dade: Genti Cakaj? Nuk është kandidaturë e PS, por e oborrit të Ramës

Ish deputetja dhe ish ministrja e jashtme, Arta Dade thotë se Gent Cakaj nuk është kandidaturë e Partisë Socialiste,

Read More...

Mobile Sliding Menu