Author: LajmiExpress

Nje tjeter komandant i UÇK-se thirret nga Gjykata Speciale

Në cilësinë e të akuzuarit nga Gjykata Speciale, sot është ftuar edhe Ismet Tara, komandanti i Brigadës 124 të

Read More...

Amerikanët po përgatitin një ‘Rambuje 2’

Deklaratat e zëvendëskryeministrit dhe kryesuesit të ekipit negociator me Serbinë, Fatmir Limaj, se janë duke përgatitur një platformë të

Read More...

Opozita e bashkuar shpall nisjen e protestave popullore për rrëzimin e Edi Ramës

Opozita mori shkas nga mohimi i debatit në seancën e sotme plenare për dekretet e ndrysjhimeve në qeveri, për

Read More...

Lushtaku përballet me Specialen, në Skenderaj mendojnë t’i rrokin armët

Përballje të padrejtë me drejtësinë e quajnë banorët e Skënderajt, intervistimin e ish-komandantit të UÇK-së për Zonën e Drenicës,

Read More...

Shpërthen Arta Dade: Genti Cakaj? Nuk është kandidaturë e PS, por e oborrit të Ramës

Ish deputetja dhe ish ministrja e jashtme, Arta Dade thotë se Gent Cakaj nuk është kandidaturë e Partisë Socialiste,

Read More...

Mobile Sliding Menu