Author: Lajmiexpress

Për shkak të Kosovës, Ukraina mund të mbetet pa organizimin e turneut kualifikues të “Botërorit 2020”

Ukraina nuk e njeh shtetin e Kosovës dhe nuk i lejon sportistët kosovarë të futen në territorin e saj Për

Read More...

Shoqëria civile në Drenas marsh: Pro mësimit, JO përdhunimit!

Shoqëria civile e Drenasit do të organizojë protestë me moton “Pro mësimit, JO përdhunimit” me tetë shkurt nga ora

Read More...

Konsumimi i pemëve dhe perimeve përmirësojnë disponimin tuaj

Ka qenë gjithmonë e ditur se të hani shumë fruta dhe perime është e mrië për zemrat tona. Por tani,

Read More...

Ramush Haradinaj sulmon OKB-në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se vlerësimi i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteres,

Read More...

Veseli: Edhe Kosova së shpejti do jetë anëtare e NATO-s

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në

Read More...

Përfaqësuesit e serbëve mblidhen në Mitrovicë, përgjigjen për taksën dhe Trepçën

Kryesuesit e pesë njësive administrative që përfaqësojnë serbët nga e gjithë Kosova janë mbledhur sot në veriun e Mitrovicës,

Read More...

Fotografi e rrallë e Zaiminës

Zaimina Vasjari konsiderohet si njëra nga këngëtaret më provokuese të skenës muzikore shqiptare. Këtë herë këngëtaren e shohim përmes një

Read More...

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë, ndikoi në rritjen e shitjes së produkteve vendore

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka vizituar fabrikën e “Vipa Chips” me ç’rast tha se shitjet në këtë fabrikë janë rritur

Read More...

Flet profesori që dyshohet se abuzoi seksualisht me 16 vjeçaren nga Drenasi

Arsimtari nga Komuna e Drenasit, Sh.Xh., ndaj të cilit një 16-vjeçare nga Drenasi kishte denoncuar një rast të abuzimit

Read More...

20 vjetë pas koferencës së Rambujesë, dalin detajte

Sot janë bërë 20 vjet që kur filluan punimet e Konferencës së Rambujesë, takim ky i cili u mbajt

Read More...

Mobile Sliding Menu