Author: Lajmi Express

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Merkel: Ne kemi interesa të përbashkëta me Turqinë

Merkel theksoi rolin e rëndësishëm të Turqisë për një zgjidhje politike në Siri dhe në luftën kundër terrorizmit, si

Read More...

25 kompani i lajmërohen Haradinajt, ankohen se Bechteli u ka mbetur borxh rreth 1 milion euro

Grupi prej 25 kompanive nga Kosova e Shqipëria të kontraktuar si punëkryese në “Autostradën Arbën Xhaferi”, pretendojnë se janë

Read More...

Shpërndahen 500 pako ushqimore për familjet me gjendje të rëndë sociale në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se në bashkëpunim me organizatën “Qatar Charity” kanë shpërndarë 500 pako ushqimore për familjet

Read More...

Fotot ‘para’ dhe ‘pas’ tregojnë sa shumë ka ndryshuar Naim Abazi pas mbjelljes së flokëve

Naim Abazi është njëri nga këngëtarët e gjeneratës së vjetër, i cili vazhdon të jetë akoma i komentuar në

Read More...

Përmbytje në Fier, makinat “notojnë” në ujë

Si pasojë e një sërë reshjesh intensive gjatë kësaj të enjte, disa prej akseve rrugore në Fier janë gjendur

Read More...

Një ndër aeroplanmbajtëset më të mëdha amerikane arrin në detin e Arabisë

USS Abraham Lincoln është tani në veri të detit të Arabisë, dy javë para kohës në mënyrë që të

Read More...

Zbulohet një rrjet global i krimit kibernetik

Agjencitë amerikane dhe evropiane të rendit thonë se kanë shkatërruar një rrjet global të krimit kibernetik që kishte përdorur

Read More...

Prokuroria Speciale do të nis hetimet në bazë të fotos së publikuar nga deputetja Brovina

Sot deputetja e PDK-së, Flora Brovina publikoi një fotografi ku shihej një grua kosovare teksa dhunohej nga ushtarët serbë.

Read More...

Kryeministri Haradinaj viziton Policinë e Kosovës

Sot Policinë e Kosovës e ka vizituar kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ku janë diskutuar çështje të

Read More...

Mobile Sliding Menu