Author: Lajmi Express

Ministri Tahiri: Kërcënimet e Vuçiqit nuk do ta ndalin zbardhjen e të vërtetës për rastin Ivanoviq

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri reagon ndaj manipulimeve të shfaqura në opinionin publik nga ana e Presidentit të Serbisë,

Read More...

Hamza, Ujkani dhe Preteni, kandidatë për kryetar të PDK-së në Mitrovicë

Ministri i Financave, Bedri Hamza, profesori i Fakultetit Juridik në Universitetin e Prishtinës, Bashkim Preteni, si dhe Eset Ujkani,

Read More...

Rudina Hajdari sulmon Bashën: S’jemi dakort me bojkotin e zgjedhjeve, është vetëvrasje politike

Pak minuta pas bërjes publike të qëndrimit të Ambasadës së SHBA-ve për zgjedhjet e lokale të qershorit, deputetja e

Read More...

Hoxhaj: PDK po e zhvillon vetveten për ta zhvilluar Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se zgjedhjet e PDK-së në Kamenicë për liderët e dekadës së re

Read More...

Joe Biden e shpall kandidaturën për president

CNN njofton që Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president javën që vjen. Formati dhe data e e

Read More...

Polica jep detaje për arrestimin e drejtorit të Stacionit të Autobusëve

Gjatë ditës së sotme është arrestuar drejtori i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti. Kjo gjë është bërë

Read More...

Festë pa të brendshme në familjen Kardashian

Kourtney Kardashian ka festuar ditëlindjen e saj të 40-të. Ajo ka shijuar një torte derisa gjatë kësaj parti janë

Read More...

Befason deputeti i Kuvendit të Kosovës , i jep 1 mijë euro për restaurimin e Notre Dame

Franca i strehoi familjen gjatë luftës në Kosovë dhe 20 vjet pas Labinot Tahiri ka vendosur t’i falënderohet këtij

Read More...

Merkel e Marcon do t’i kërkojnë Haradinajt heqjen e taksës

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj suspendimin e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiq pushimin

Read More...

Kjo është pasuria e LeBron James

Ylli i NBA, i cili luan me Los Angeles Lakers, LeBron James, ka një pasuri ‘marramendëse’. Për çudi, në

Read More...

Mobile Sliding Menu