Author: Lajmi Express

Paralajmrohet grevë në aeroport

Kriza e grevave në sektorët publikë po vazhdon si pasojë e pakënaqësive me Projektligjin për Paga që parashihet të

Read More...

S4MM jep përgjigje reperëve tjerë që i bënë ‘diss’

S4MM është një nga reperët më të ‘thumbuar’ të estradës. I ftuar në emisionin “Mirage”, që është prodhim i

Read More...

Moti për ditët në vazhdim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë

Read More...

Sot do të votohet Buxheti dhe Projektligji për pagat nga Kuvendi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë, ku do të shqyrtojë Projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit

Read More...

Shkarkohet ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalon nga Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që ta lirojë nga pozita e Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe

Read More...

Limaj: Duhet të jemi të kujdesshëm që SHBA të mos ketë telashe me Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka folur për takimin e djeshëm që liderët e koalicionit qeveritar patën me Ambasadorin

Read More...

Vdesin nga i ftohti 29 fëmijë dhe foshnje

Të paktën 29 fëmijë dhe të porsalindur kanë vdekur nga i ftohti në një kamp në verilindje të Sirisë

Read More...

Mobile Sliding Menu