Barcelona përsëri pa Leo Messin

In Sport

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai ka vendosur ta lërë në shtëpi yllin argjentinas për ndeshjen e parë të Barcelonës ndaj Sevillës në çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Sevilla është klubi ndaj të cilit Messi ka shënuar më së shumti gola në karrierën e tij, hic më pak se 31 sosh në 35 ndeshje.

Para ndeshjeve të rëndësishme në Ligën e Kampionëve, trajneri i Barcës ka vendosur të bëjë rotacione në skuadër, duke e lënë edhe Sergio Busquetsin jashtë, derisa në listë e përfshiu edhe blerjen më të rë, Kevin-Prince Boatengun.

Ndeshja e parë mes Sevillës dhe Barcelonës zhvillohet sonte në orën 21:30 në Estadio Ramón Sánchez Pizjuán në Sevillë.

Këto priten të jenë formacionet e mundshme të të dy skuadrave. /Gazeta Express/

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu