Barcelona – Real Madrid, kjo ndodhi pas 4 vjetësh (Foto)

In Futboll, Sport

Barcelona dhe Real Madridi kanë ndarë pikët në La Liga pas 4 vjetësh

“El Clasico” e parë për këtë edicion ka përfunduar pa fitues. Barcelona dhe Real Madridi barazuan 1:1 në “Camp Nou”, duke ndarë kështu pikët, shkruan Gazeta Express.

Hera e fundit kur këto dy skuadra kishin barazuar në La Liga, ishte në vitin 2012 – kur ndeshja kishte përfunduar 2:2, Leo Messi e Cristiano Ronaldo kishin shënuar nga dy gola.

Nga ajo kohë, gjitha ndeshjet kishin përfunduar me fitore, tre fitore Reali e katër Barcelona.

Derisa barazimi i fundit i tyre në gjitha garat, daton në vitin 2013 në kuadër të Cop del Rey, ku kishin barazuar 1:1 në “Santiago Bernabeu”.

 

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu