Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

In Futboll, Sport

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra modeste befasoi katalanët në minutën e 3-të, pasi kaloi në avantazh me anë të Portu, por vetëm 2 minuta më pas, Suarez riktheu baraspeshën.

Më pas, deri në fudn të 45-minutëshit të parë Barça gjeti edhe 3 gola të tjerë, dopietë e Messit dhe sërish Suarez. Edhe pjesa e dytë foli për katalanët, që shënuan edhe dy gola të tjerë, duke vulosur shifrat 6-1.

Fillimisht ishte braziliani Coutinho, që shënoi një supergol nga distance dhe më pas Suarez kompletoi tripletën personale, duke marrë topin në shtëpi. Me këtë rezultat Barcelona shkon në kuotën e 65 pikëve dhe çon përkohësisht në +10 distancën nga Atletico Madridi i vendit të dytë.

You may also read!

Lajm i rënd në Vushtrri

Në njërin nga lokalet gjatë kohës së ndaljes së energjisë elektrike, duke e ndezur gjeneratorin njëri nga punëtorët e

Read More...

Putin nuk bën punë, serbët lëshohen në Beograd kundër Vuçiç

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat kundër, siç thuhet, sundimit autokratik të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Read More...

Ndihmon të gjithë, por cila është paga që merr Halil Kastrati

Humanisti, Halil Kastrati ka treguar se a paguhet në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, me të cilën ai i ndihmon

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu