Barcelona tashmë ka një tjetër Messi në skuadër (Video)

In Futboll, Sport

Talenti Cristobal Munoz po cilësohet si një Leo Messi i ardhshëm, për shkak të stilit të tij të lojës

Kur Barcelona nënshkroi me 12-vjeçarin Cristobal Munoz, duke ja marrë Malagas marsin e vitit të kaluar, mediat sportive katalanase e cilësuan si “rrëmbim i të riut më me perspektivë në futbollin spanjoll”.

E pa mbushur ende një vit, Cristobal ka treguar në fushën e lojës se jo më kot u shkrua për të, megjithëse është në një moshë fare të re.

Ajo që ka tërhequr më shumë mediat sportive dhe tifozët e Barcelonës është ngjashmëria e skajshme e të riut me Leo Messin dhe po cilësohet si një nga pasardhësit e argjentinasit.

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu