Category: Ekonomi

Gratë më të suksesshme në botë: Ja si të rriteni në karrierë!

Gratë më të fuqishme dhe më të pasura në botë sigurisht që njohin një ose dy gjëra për suksesin

Read More...

Rikthehet në funksion sistemi i zhdoganimit

Pas prishjeve qe kane ndodhur dje rreth 13:00 në serverët e qeverisë, dogana është afektuar me rënien e sistemit.

Read More...

Raporti i BERZH: Ballkanit i duhen dekada për të arritur standardin e jetesës së BE

Ditët e fundit të muajit shkurt, Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim publikoi një raport diagnostikues për ekonomitë e

Read More...

“Kriptovalutat vrasin njerëz”

Themeluesi i Microsoft Bill Gates duket se nuk është një tifoz i kriptovalutave. Të martën, themeluesi i Microsoft Bill

Read More...

BERZH: Ballkanit Perëndimor i duhen 200 vjet për ta arritur BE-në

Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të merren seriozisht me produktivitetin e tyre të ulët dhe të shpejtojnë reformat, tha

Read More...

Si të bëheni të pasur para se të mbushni 30 vjeç? Eksperti që ia ja doli jep këshillat befasuese

Ëndrra për t’u bërë miliarder është e pranishme tek shumë të rinj shqiptarë, pjesa më e madhe e të

Read More...

Beqaj: Do t’i mbështesim idetë dhe ndërmarrjet që kanë vizion të qartë

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka vizituar kompaninë “Gjirafa.com”, me ç’rast ka parë nga afër punën e

Read More...

Lista sipas shteteve / Këta janë njerëzit më të pasur në botë (Foto)

Në vitin 2017 themeluesi i Amazon, Jeff Bezos, ia kaloi Bill Gates me disa miliardë duke u bërë personi

Read More...

ATK inkason 5.2 miliard euro për 18 vite

Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Sakip Imeri ka mbajtur sot konferencë për media, me rastin e

Read More...

Anët e errëta të kriptovalutave: Për çka në të vërtetë përdoret Bitcoini

Është dëshmuar se një e katërta e transaksioneve të bitcoinit ka të bëjë me aktivitete ilegale. Hulumtuesit Sean Foley,

Read More...

Mobile Sliding Menu