Category: Ekonomi

Kjo punë paguhet më së shumti në Kosovë

Paga mesatare në Kosovë lëviz në mes 250-350 euro, mirëpo ka sektorë ku punonjësit paguhen dyfish më shumë se

Read More...

Fabrikat e Behgjet Pacollit në Gjakovë, ia bëjnë “bllok” Ramiz Kelmendit e Mimoza Kusari- Lilës!

Dy nga fabrikat më të mëdha në Gjakovë, Intertex dhe Intertex Leather, që janë pjesë e Mabetex-it të Behgjet

Read More...

Dogana bëri histori, gati mblodhi 1 miliard euro

Dogana e Kosovës, ka arritur që të mbledh më shumë mjete në krahasim me planin që e kishte si

Read More...

Kosova e Singapori bashkëpunim në fushën e zhvillimit ekonomik

Njohja e Republikës së Kosovës nga Singapori tashmë ka dhënë rezultatin e parë. Prej tash Republika e Kosovës nga

Read More...

Shuarja e bizneseve shënon rritje, nuk e përballojnë konkurrencën

Trendi i shuarjes së bizneseve në Kosovë, viteve të fundit, po shënon rritje. Sipas të dhënave zyrtare, nga janari

Read More...

Banka Botërore do të mbështesë bujqësinë në Kosovë

Krasniqi theksoi se ka ende shumë sfida, e në veçanti disa që janë edhe strukturore për bujqësinë Banka Botërore

Read More...

Ja vendet që nesër nuk do të kenë rrymë

KEDS njofton se në disa vende nesër nuk do të kenë energji elektrike. Ja cilat janë ato: Më 06.12.2016  në NS

Read More...

Përfundon Rruga e dytë e Kombit

Ka përfunduar së ndërtuari segmenti rrugor Tamarë-Vermosh rreth 30 kilometra e gjatë, pjesë e rrugës Shkodër-Vermosh. Me përfundimin e

Read More...

Kosova rrezikon t’i humbë 78 milionë euro të IPA-së

Qeveria rrezikon fondet e IPA-së prej 78 milionë eurove. Kosova rrezikon t’i humbë 78 milionë euro nga fondet e

Read More...

Ferronikeli nuk do të bankrotojë asnjëherë

Gjiganti metalurgjik, Ferronikeli, nuk do të bankrotojë asnjëherë dhe institucionet e Kosovës do t’i japin përkrahje të fuqishme çdo

Read More...

Mobile Sliding Menu