Category: Jetë/Stil

Aktorja e famshme shqiptare që përmendet në enciklopeditë e shteteve më të rëndësishme të botës

Përse duhet të mundohemi aq shumë për të gjetur prejardhje të largët shqiptare për figura të njohura, kur kemi

Read More...

Këto rregulla mësoni me patjetër

Rregullat e mirësjelljes janë mjaftë të thjeshta nëse vetëm pak u kushtoni vëmendje. Secili nga ju mund t’i mësoj

Read More...

Ky është i ‘dashuri’ i ri i Agnesa Vuthajt

Është ndër modelet me të bukura në trojet shqiptare. Edhe pse ka vite që ajo e ka dorëzuar kurorën,

Read More...

Shtëpia është aty ku është nëna: Disa nga thëniet më të bukura për nënat!

Njeriu e do nënën pa vetëdije sepse ashtu është natyrshëm, dhe deri në ndarjen e përhershme nuk e vëren

Read More...

Hororskopi ditor, e Enjte 8 Mars 2018

Dashi Venusi dhe Mërkuri do ta bëjnë këtë ditë më të lehtë dhe do t’ju bëjnë t’i përjetoni më

Read More...

Flet aktori i njohur, ja çka thotë pasi i kërkuan të luajë rolin e Adem Jasharit

Ndonëse ditë më parë u përfol që aktori kroat Rade Šerbedžija të luaj rolin ekomandantit legjendar Adem Jashari, mbrëm

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 8 Mars, përgjatë historisë?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 8 Mars, ndër vite: 1700 – Lindi Anne Bonny irlandeze-amerikane – pirate

Read More...

‘Një xhungël në mes të qytetit’: Shihni zyrat e njeriut më të pasur në botë (Foto)

Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë. Revista ekonomike amerikane “Forbes” ka publikuar listën e

Read More...

Këto janë tri dashuritë që do të ndeshësh në jetën tënde

Mos e lejoni veten të gënjeheni nga një dashuri jo e sinqertë. E vërteta është se përgjatë gjithë jetës

Read More...

E para gjë që duhet lexuar çdo 7 Mars, letra e Abraham Lincoln për mësuesin e djalit të tij

188 vite më parë, pikërisht në vitin 1830, Presidenti i 16-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Abraham Lincoln

Read More...

Mobile Sliding Menu