Category: Jet&Stil

Bazuar në shenjën e horoskopit: Ç’përshtypje ke krijuar te të tjerët?

Për çdo herë që shtroni një pyetje, horoskopi është aty për t’ju dhënë përgjigjen e tij. Nisur nga shenja

Read More...

Konsumimi i boronicave, efektet çudibërëse që kanë në organizëm

Boronicat janë nga frutat më të shijshme dhe më të shëndetshme që ekzistojnë. Ato rekomandohen të konsumohen sa më

Read More...

Dashuria – ushqim që ta forcon shpirtin

Të fshehta në dashuri nuk ka, në pasionin seksual nuk ka asnjë të fshehtë. Kjo është një lojë biologjike,

Read More...

Përse çdo ditë duhet të zgjoheni shumë herët në mëngjes

Siç edhe kishte thënë Benjamin Franklin, fjetja dhe zgjimi herët e bëjnë një njeri të shëndetshëm, të pasur e

Read More...

Dy lugë çaji nga ky ushqim në ditë dhe truri juaj do të funksionojë 60% më shumë

Hulumtuesit nga Universiteti i Australisë Jugore kanë zbuluar se arrat mund të ndihmojnë rritjen e funksionit të trurit në

Read More...

Gjashtë artikuj për rritje të shëndetshme dhe të frytshme të bimëve në kopshtin tuaj

Biostimulatorët dhe rregullatorët e rritjes janë materie të cilat ndihmojnë në përshpejtimin e rritjes dhe zhvillimit të bimëve të

Read More...

Stilistja e njohur për gratë shtatzëna: Jeni duke e bërë këtë gabim

Zerina Akers, stilistja personale e Beyoncé, ka identifikuar diçka negative tek gratë shtatzëna. “Në përgjithësi, nënat shtatzënë mendojnë se

Read More...

Pesë arsyet pse njerëzit nuk ndahen edhe kur nuk e duan më njëri-tjetrin

Një marrëdhënie jo e lumtur është burim stresi dhe shqetësimi. Gjithashtu mund të shkaktojë edhe depresion. Sidoqoftë për disa

Read More...

Keni tradhtuar? Mësoni pesë mënyrat se si të fitoni sërish besimin e partnerit

Siç të gjithë e dini, njerëzit nuk janë perfekt. 23% e meshkujve dhe 19% e grave pranuan të kenë

Read More...

Arsyet përse na del gjumi natën dhe nuk mund të flemë sërish

Të zgjohesh pas mesnate, në orën 2 apo 3 të mëngjesit, dhe mos të arrish të flesh më, është

Read More...

Mobile Sliding Menu