Category: Lajme

Lajm i rënd në Vushtrri

Në njërin nga lokalet gjatë kohës së ndaljes së energjisë elektrike, duke e ndezur gjeneratorin njëri nga punëtorët e

Read More...

Putin nuk bën punë, serbët lëshohen në Beograd kundër Vuçiç

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat kundër, siç thuhet, sundimit autokratik të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Read More...

Kujdes: Kështu do të jetë moti nesër

Në Kosovë nesër do të ketë reshje të shiut, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media. “Do

Read More...

Komunat pa kryetarë

Çështja e dorëheqjeve të kryetarëve të katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, Mitrovicës Veriore, Leposaviqit, Zubin

Read More...

Ambasadori i SHBA’së përsëritë: Hiqeni taksen ndaj Serbisë e Bosnjës, Kosova nuk përfiton asgjë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vazhdojnë të mos e ndërrojnë qëndrimin rreth taksës së vendosur ndaj produkteve serbe.

Read More...

AQP me skandalin e radhës….

Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP), në tenderin me emër, “Furnizim me Karburante (benzin dizel), ka shpallur fitues, HIB Petrol

Read More...

Ngritja e taksës s’ndikoi fare në veri – Atje gjenden gjitha produktet serbe

Ngritja e taksës nga qeveria e Kosovës ndaj produkteve të Serbisë dhe të Bosnjës pothuajse nuk ka pasur asnjë

Read More...

Kë la brenda dhe kë jashtë? Del lista me 15 anëtarët e kryesisë së PD-së

Janë zgjedhur anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike. 15 emrat e tyre vijojnë si më poshtë: Dhurata Çupi Endri Hasa Enkelejd

Read More...

Berat Buzhala po e ndihmon Vjosa Osmanin!

Publicisti i njohur kosovar Berat Buzhala ka perkrahur Vjosa Osmanin, ne garen per Kryetare te LDK-se. Ai ne nje

Read More...

A do të ulet paga e kryeministrit Haradinaj me Projektligjin i ri?

Paga e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk pritet të ketë ulje. Edhe pse Haradinaj ka premtuar qe paga e tij

Read More...

Mobile Sliding Menu