Category: Lajme

Haradinaj, Thaçi, Vuçiq dhe Gjukanoviç japin mendimet për ndryshimin e kufijve dhe dialogun

Organizata amerikane e lajmeve “Politico” që raporton për punën e Bashkimit Evropianë ka bërë një artikull mbi situatën aktuale

Read More...

Kryemadhi flet për djegien e mandateve, si opsion i opozitës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 Gradë”, në Ora News, tha se djegia e mandateve është

Read More...

Ky është qëndrimi përfundimtar i Shqipërisë, për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi

I ftuar në Emisionin Frontal në T7, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se dialogu në

Read More...

Haradinajt nuk i kujtohet kush e hidhëroi në Kuvend (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e mban gjatë hidhërimin. Ai sot ka harruar se me kë ishte nevrikosur dje pas

Read More...

Veseli merr çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet digjitalizimit”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për

Read More...

Vuçiq: Nëse s’merremi vesh me Kosovën, na pret katastrofa

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se me përpjekjet e tij për arritjen e një marrëveshjeje me Kosovën,

Read More...

12 mijë euro fatura e rrymës në “Fadil Vokrri”

Kostoja e mirëmbajtjes së stadiumit “Fadil Vokrri” pas renovimit, arrinë shifër goxha të lartë. Aktualisht Federata e Futbollit të

Read More...

Punëtorëve të sektorit privat nuk iu kompensohet puna gjatë festave

Sot ishte ditë feste zyrtare dhe institucionet nuk punuan. Mirëpo, kjo datë e shënuar zyrtarisht edhe në Kalendarin e

Read More...

Qosja godet krerët e shtetit, i quan autokratë

Akademik Rexhep Qosja ka pyetur veten dhe të tjerët se si funksionon sot Kosova. Në këtë kontekst, Qosja ka

Read More...

Orët e humbura të grevës do të zëvendësohen

Mësimdhënësit do të vendosin si dhe kur do të kompensohen orët. Orët e humbura për shkak të grevës tri javëshe

Read More...

Mobile Sliding Menu