Category: Bota

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Merkel: Ne kemi interesa të përbashkëta me Turqinë

Merkel theksoi rolin e rëndësishëm të Turqisë për një zgjidhje politike në Siri dhe në luftën kundër terrorizmit, si

Read More...

Një ndër aeroplanmbajtëset më të mëdha amerikane arrin në detin e Arabisë

USS Abraham Lincoln është tani në veri të detit të Arabisë, dy javë para kohës në mënyrë që të

Read More...

Ndalohet me ligj shamia për vajzat në shkollë fillore

Me një ligj, për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga Partia Konservatore, ÖVP dhe Partia

Read More...

Angela Merkel lë të kuptohet se në të ardhmen mund të zë një pozitë në Bashkimin Evropian

Kancelarja gjermane, angela Merkel ka hapur spekulime që ajo mund të marrë një punë në lidershipin e BE’së pasi

Read More...

Austria ndalon vendosjen e shamive në shkollat fillore

Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në

Read More...

Qeverisjes së May mund të i vie fundi shumë shpejt

Kryeministrja britanike, Theresa May po përballet me një takim të pakëndshëm me deputetë të partisë konservative që po kërkojnë

Read More...

Rrëfimi i gazetarit gjerman: Përshtypjet e një demonstrate antiqeveritare në Tiranë

Korrespondenti i televizionit gjerman ARD raporton për protestat në Shqipëri. Protestat e opozitës në vendin tonë tërhoqën vëmendjen e mediave

Read More...

Kina arreston dy kanadezë nën akuza për sekretet shtetërore

Autoritetet kineze kanë arrestuar zyrtarisht në sekretet shtetërore akuzat e dy kanadezëve të paraburgosur vitin e kaluar, tha qeveria

Read More...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë,

Read More...

Mobile Sliding Menu