Category: Bota

Një milion palestinezë përballen me uri për shkak të pakësimit të ndihmave nga ShBA-ja

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët palestinezë, UNRWA, ka njoftuar që më shumë se një milion njerëz në

Read More...

Kandidatët për zgjedhje në BE do përballen në emision direkt

Kandidatët kryesorë në zgjedhjet e Bashkimit Evropian po përgatiten për një debat final televiziv para miliona njerëzve që do

Read More...

Murgesha bëhet milionere prej shitjes së drogës

E dashuruar pas një burri të divorcuar dhe së bashku prindër të tre fëmijëve, ishin në një harmoni të

Read More...

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë

Read More...

Theresa May do hedh në votim marrëveshjen e saj për Brexitin për herë të katërt

Një votim i ri është propozuar nga Theresa May për datën 3 qershor, në një javë kur president ii

Read More...

Shokon ministrja braziliane: Elsa dhe Frozen” po na kthen vajzat në lesbike

Ministrja braziliane Damares Alves, ka akuzuar filmin vizatimor të “Dizney”-t, “Frozen” si propagandë për prirjet homoseksuale. Alves publikoi një video-bashkim

Read More...

Vajza e vogël mundohet të ‘’korruptojë’’ kryeministren e Zelandës së Re

Kryeministri i Zelandës së Re, Jacinda Arden ka refuzuar një ‘’bakshish’’ të një vajze të re që është munduar

Read More...

Ndihmat kineze arrijnë në Venezuelë

Një aeroplan me ndihma ka arritur në kryeqytetin e Venezuelës, caracas, të hënën, shkruan agjencia e lajmeve CNN. Aeroplani është

Read More...

Erdogan ia mori fitoren në Stamboll, Imamoglu paralajmëron triumf më të madh në rivotim

Ekrem Imamoglu tronditi politikën turke kur fitoi zgjedhjet për bashkinë e Stambollit, duke i dhënë fund një sundimi 25-vjeçar

Read More...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

Edhe nëse, ndryshimet afatshkurtra të planit të kryediplomatit amerikan, Mike Pompeo të bëjnë të shpresosh për një fillim të

Read More...

Mobile Sliding Menu