Category: Kosova

Punëtorëve të sektorit privat nuk iu kompensohet puna gjatë festave

Sot ishte ditë feste zyrtare dhe institucionet nuk punuan. Mirëpo, kjo datë e shënuar zyrtarisht edhe në Kalendarin e

Read More...

Qosja godet krerët e shtetit, i quan autokratë

Akademik Rexhep Qosja ka pyetur veten dhe të tjerët se si funksionon sot Kosova. Në këtë kontekst, Qosja ka

Read More...

Orët e humbura të grevës do të zëvendësohen

Mësimdhënësit do të vendosin si dhe kur do të kompensohen orët. Orët e humbura për shkak të grevës tri javëshe

Read More...

FAZ: Raportet e ftohta mes Kosovës dhe Serbisë u pasqyruan edhe në përballjen e Thaçit dhe Vuçiqit

“Atmosfera e akullit” – kështu e përditshmja gjermane ” Frankfurter Allgemeine Zeitung ” (FAZ) përshkroi konfrontimin e presidentit serb

Read More...

Mësimdhënësit me peticion kërkojnë kthimin e Ligjit për Paga në Kuvend

Rreth 4 mijë nënshkrime janë mbledhur nga mësimdhënësit e ciklit fillor të klasave të para deri në të pestën.

Read More...

Naftëtarët paralajmërojnë ngritje të çmimit

Çmimet e derivateve të naftës në Kosovë pritet të kenë ngritje si pasojë e një trendi të çmimeve në

Read More...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit

Read More...

Taksa shkakton luhatje në koalicionin qeverisës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e tij që taksa ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e

Read More...

Minxhozi mohon përfshirjen e Ramës në dialogun Kosovë-Serbi

Raportet mes Kosovës dhe Serbisë duhet të zgjidhet vet ndërmjet dy shteteve, kështu ka deklaruar ambasadori i Shqipërisë në

Read More...

Rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë në muajt e fundit

Shifrat e fundit nga institucionet evropiane tregojnë që numri i azilkërkuesve shqiptarë dita- ditës po rritet dhe se Shqipëria

Read More...

Mobile Sliding Menu