Category: Kosova

Kadaj-Bujupi: Gjermania konfirmoi se nuk do të ketë shkëmbim territoresh

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se takimi i kryeministrit Ramush Haradinaj me kancelaren

Read More...

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj që ka orë të vlefshme 20 mijë euro

Eroll Belegu, këshilltari i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt ka vlerësuar se posedon një orë dore në vlerë të

Read More...

Musmurati: Grushtet ia kemi lënë LDK-së, në PDK zgjedhjet kaluan pa incidente

Partia Demokratike e Kosovës para disa muajsh shpalli zgjedhjet e brendshme partiake në të gjitha degët, nëndegët dhe seksionet. Gjatë

Read More...

Probleme edhe në LDK’në e Vranjevcit, anulohet kuvendi zgjedhor

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka tentuar t’i mbajë zgjedhjet në nëndegën e tretë të saj, në Kodër të

Read More...

Thaçi: Së bashku me qytetarët e Kosovës do ta bëjmë Bashkimin Kombëtar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse vazhdojnë vonesat dhe padrejtësitë që po i bëhen Kosovës nga

Read More...

Humanisti Halil Kastrati vlerëson lart deputetin Mergim Lushtaku (VIDEO)

Në një iftar të shtruar në Skenderaj nga deputeti Mergim Lushtaku, ishin të ftuar figura të rëndësishme publike të

Read More...

Pse po ndodhin rrahjet në LDK? Flet deputeti Rugova

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka folur për përleshjet fizike

Read More...

Përleshje fizike në kuvendin zgjedhor të LDK-së, lëndohet një person arrestohen 4 të tjerë

Një përleshje fizike ka ndodhur sonte në kuvendin zgjedhor të nëndegës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në fshatin Koshare

Read More...

Shefqet Kabashi tregon se si e shpëtoi Ramush Haradinajn

Shefqet Kabashi ka folur për ngjarjet e luftës, krahun e Ramush Haradinajt dhe Tahir Zemës, Shtabin e Përgjithshëm të

Read More...

SHPALLET REZULTATI – FITUES VJEHRRI (BABALLAKU) I KRYETARIT TË VUSHTRRISË

Mexhit Përquku para pak ditëve ka fituar garën në konkursin e shpallur për kryeshef të administratës në Qendrën Kryesore

Read More...

Mobile Sliding Menu