Category: Lajme

Pamje nga punimet në sheshin e Mitrovicës (Video)

Mëngjesin e sotëm në pjesën veriore të Mitrovicës kanë filluar punimet për ndërtimin e një strukture të re betoni

Read More...

Qeveria: Do të bëjmë çmos që Demarkacioni të kryhet në shkurt

Këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa, Bajram Gecaj, duke mos dhënë detaje se kur do të kryhet matja e territorit

Read More...

Sulmohen zyrtarët doganorë

Një mashkull është arrestuar në Vushtrri, pasi që i njëjti ka penguar dy zyrtarë doganorë duke i sulmuar fizikisht,

Read More...

Tmerrohet familja gjakovare: Hajnat ua vodhën 127 mijë euro para dhe ari në vlerë prej 30 mijë euro

Një familje nga Gjakova është grabitur mbrëmë, pasi persona të maskuar kanë hyrë gjatë natës në shtëpi dhe kanë

Read More...

Dokumentet e ISIS-it zbulojnë refuzimin e dy kosovarëve për t’iu bashkuar luftës

“The Washington Post” ka publikuar së funmi disa dokumente të gjetura nga forcat irakiane pasi morën bazën e Shtetit

Read More...

Serbia shantazhon Kosovën, synon ta rikthejë marsin 2004

Serbia ka interes politik që ta paraqes Kosovën të destabilizuar  “Serbia duke shantazhuar Kosovën në të gjithë segmentet dhe,

Read More...

Trump takim me liderët e vendeve të NATO-s në Maj. Përballja e parë me Ramën?

Presidenti Donald Trump ka vendosur që të takohet me udhëheqësit e aleancës së NATO-s, në muaj Maj. E gjitha

Read More...

Analiza e fshehtë e CIA-së në vitin 1979: Kështu ishte menduar pavarësia e Kosovës dhe formimi i ‘Shqipërisë së Madhe’

Si e kishte analizuar CIA amerikane politikën e kahmotshme shqiptare për pavarësinë e Kosovës, metodat brutale të Aleksandar Rankoviqit

Read More...

Fillojnë punimet për ndërtimin e murit të ri në Mitrovicë

Në sheshin “Mbreti Petër” në Mitrovicë kanë filluar punimet në projektin e ri, i cili do të ndërtohet në

Read More...

Adoleshentja shqiptare tregon momentin e tmerrit të vrasjes së prindërve:”U fsheha në dhomë dhe…”

Krimi që tronditi kryeqytetin helen dhe jo vetëm, që ndodhi me 3 shkurt rreth orën 02:00 në rrugën ‘Olympou’

Read More...

Mobile Sliding Menu