Category: Lajme

8 femrat që mund të bëhen Presidente të Shqipërisë, sipas Sadije Berishës

Sadije Berisha, ish-­bashkeshortja e Shkelzen Berishes, ne nje status te sajin ne “Facebook” ka listuar femrat politikane dhe personazhe

Read More...

Tronditëse: Refugjatët në Greqi po ngrinë në mes të borës nga mungesa e solidaritetit të BE-së (Foto/Video)

Refugjatët janë të detyruar të jetojnë në temperatura të acarta  në kampet e mbuluara me dëborë në Greqi për

Read More...

Eksperti gjerman: Haradinaj rrezikohet vetëm nëse ka akuza të reja

Akuzat e vjetra për Ramush Haradinajn, i shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, nuk bëhen dot më shkak

Read More...

“Atentat ambasadës amerikane në Tiranë në ’97-ën”, akuza e Izet Haxhisë dhe një raport i ushtrisë gjermane (Video)

Në një nga rrëfimet e tij në DITA ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike

Read More...

RAPORTI i inteligjencës amerikane – Rreziku për luftë shumë pranë, ja sfidat e Trump

Duket se presidenca e Donald Trump pritet të përballet me një rrezik në rritje të konflikteve ndërkombëtare dhe regres

Read More...

Danimarkë: Burri e vret bashkëshorten dhe 4 fëmijët, pastaj veten

Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan sot se pesë diplomatë të saj u vranë në një sulm me bombë në

Read More...

Letra emocionuese e ish-ushtares së UÇK-së për arrestimin e Haradinajt (Foto)

Ndalimi i ish komandantit të UÇK-së në zonën e Dukagjinit, aktualisht lider i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka nxitur reagime

Read More...

Fillon manifestimi “Flaka e Janarit 2017”

Sot do të fillojë manifestimi tradicional “Flaka e Janarit 2017” Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi

Read More...

Ky është shqiptari “i parë” i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Trumpit

Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, ka ftuar Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të

Read More...

Masakra e Reçakut ndryshoi qasjen ndaj zhvillimeve në Kosovë

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka deklaruar se 15 janarin e vitit 1999 e kujton me emocione.

Read More...

Mobile Sliding Menu