Category: Lajme

Gjendet i vdekur një person në qendër të Pejës (Foto +16)

Në orët e para të mengjesit të së enjtes në qytetin e Pejës gjindet një person i vdekur. Zëdhënësi

Read More...

ISIS i trembet vetëm këtij shteti

Izraeli është i vetmi vend në botë të cilit ISIS i trembet. Kështu ka deklaruar i vetmi gazetar perëndimor

Read More...

Parashikimi i motit për sot

Moti sot në Kosovë, e enjte 1 dhjetor 2016 parashikohet të jetë mot me vranësira dhe i ftoht në intervale

Read More...

Kush janë tradhtarët sipas vajzës së Adem Jasharit (Foto)

Vajza e komandantit legjendar Adem Jashari, Shqipe Jashari vije me një thënie të Naim Frashërit.  Naim Frashëri në atë

Read More...

Jepet alarmi, 10 raste të reja me HIV-AIDS në Kosovë

Dhjetë raste të reja bartës të HIV-AIDS, janë zbuluar në Kosovë. “Momentalisht janë 33 pacientë që janë në mbikëqyrje.

Read More...

Krim në familje, burri vret me thikë gruan pas konflikit

Një krim i rëndë në familja ka ndodhur gjatë orëve të natës në fshatin Drizë të Kuçovës. Dyshohet se

Read More...

Aleppo rrezikon të bëhet varrezë masive

Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së dhe Koordinatori i Çështjeve Humanitare dhe i Emergjencave, Stephen O’Brien bëri thirrje sot

Read More...

Artan Hoxha hyn ne magazinën plot me kanabis që do të niset për në Angli (Foto/Video)

Gazetari investigativ i “News24”, Artan Hoxha ka publikuar pamje nga një shtëpi, e cila po përdorej për tharjen dhe

Read More...

Ngjarje e trishtë në Prishtinë – Studenti vdes në xhami duke u falur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite në xhminë 4 Llulat në Prishtinë. Një 24 vjeçar ka humbur

Read More...

Hoxhaj: Serbia më agresive ndaj Kosovës

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë një interviste për “Zërin” ka deklaruar se Serbia është bërë shumë

Read More...

Mobile Sliding Menu