Category: Rajoni

Kryemadhi flet për djegien e mandateve, si opsion i opozitës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 Gradë”, në Ora News, tha se djegia e mandateve është

Read More...

Daçiq i lumtur: Kosova e ka humbur mbështetjen e ndërkombëtarëve

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka lavdëruar shefin e tij, Aleksandër Vuçiq, për paraqitjen që pati në Konferencën

Read More...

Daçiq reagon pas kërcënimit të Pacollit: Unë nuk jam budalla

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka reaguar pas pretendimeve për kërcënime nga Behgjet Pacolli. Ministri

Read More...

Vuçiq: Nuk e kam ditur se të gjithë në botë kanë interesim për temën e Beogradit dhe Prishtinës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është i kënaqur me prezantimin e Serbisë në Konferencën e Sigurisë në Munih. Pas

Read More...

Rama: As dorëheqje, as zgjedhje. Opozita në krizë

“Asgjë nuk po ndodh. Nëse ka ndonjë gjë, është një krizë e thellë e opozitës që nuk është në

Read More...

“Marrëdhëniet Beograd-Prishtinës është një prej çështjeve kryesore jo vetëm për rajonin, por edhe më gjerë”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se marrëdhëniet Beograd-Prishtinë është një nga çështjet qëndrore jo vetëm për rajonin, por

Read More...

Vuçiq i nevrikosur në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, qorton serbët që e ‘lejuan’ të ndodhë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se disa nga serbët duhet të turpërohen sot pasi Kosova po e

Read More...

Basha uron 11 vjetorin e Pavarësisë

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar qytetarët e Kosovës për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. “Sot në

Read More...

Serbia refuzon propozimin e SHBA’së për Kosovën, e quajnë Trumpin hipokrit

Mediat në Beograd shkruajnë se Serbia nuk e pranon mënyrën e marrëveshjes me Kosovën, të cilën ua ka kërkuar

Read More...

Nis protesta në Beograd “Një nga pesë milionë”

Ka nisur sonte para Fakulteti Filozofik në Beograd protesta e njëmbëdhjetë “Një nga pesë milionë”. Avokati Bozo Preleviq dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu