Category: Rajoni

Jovanoviq e porosit Vuçiqin: Nuk na duhen territoret e shqiptarëve, na duhet paqja

Lideri i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë (LDP), Çedomir Jovanoviq e ka porositur sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq,

Read More...

Përmbytje në Fier, makinat “notojnë” në ujë

Si pasojë e një sërë reshjesh intensive gjatë kësaj të enjte, disa prej akseve rrugore në Fier janë gjendur

Read More...

Rama: Majori u kthye si hero

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka dhënë lamtumirën e fundit, majorit Klodian Tanushi. Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder

Read More...

Politikania kroate i shkruan Vucicit e Branbicit: E keni radhën ju

Kryetari e kryeministrja e Serbisë kanë marrë një letër interesante Deputetja në Parlamentin Evropian dhe nënkryetare e Partisë konservatiore kroate

Read More...

As pas 16 muajve, s’dihet kush e porositi apo kush e vrau Ivanoviqin

Iniciativa Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia” (Gragjanska inicijativa “Srbija, demokratija, pravda – SDP) nga Mitrovica e veriut rikujton se sot

Read More...

​“Moleri”, kapet me 16 kilogram drogë në Serbi

Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në Serbi pasi në vendkalimin kufitarë të Preshevës gjatë kontrollit i janë konfiskuar

Read More...

Grupi i Kumanovës: Këtu është Shqipëri

Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e

Read More...

Kush janë 12 deputetët që u betuan sot në parlament

Gjatë seancës së sotme të tjerë të kandidatë nga listat e PD dhe LSI, i janë shtuar sallës së

Read More...

Kërkoni të punësoheni në SHBA, mos e humbisni njoftimin e ambasadës në Tiranë

Ambasada amerikane jep një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që janë në kërkim të punës nëpërmjet vizës

Read More...

Ahmeti dhe Zaev takohen në Tetovë, por çka biseduan?

Kryeministri Zoran Zaev dje gjatë qëndrimit në Tetovë është takuar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas burimeve partiake për

Read More...

Mobile Sliding Menu