Category: op/ed

Krasniqi: Duhet ende kohë deri në një marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë

Profesori universitar Milazim Krasniqi në emisionin Frontal ne T7 ka folur rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas tij

Read More...

Ku po shkon Shqipëria?

… Shqiptarët në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore me të drejtë duhet të jenë krenarë

Read More...

Aksioni parcial çliroi Kosovën por nuk e kompletoi fitoren e luftës së ftohtë

20 vjet nga intervenimi i NATO-s Shkruan: Milazim KRASNIQI Përvjetorët janë raste për të kujtuar ngjarjet e ndodhura, efektet

Read More...

Po të pyetej Pali…

Po të pyetej Pal Lekaj jo vetëm që do ta kishte dëbuar nga Kosova ambasadorin zviceran, por askush nuk

Read More...

Nuk ka pauzë për Donald Trumpin

Raporti i Robert Mueller nuk ka gjasë të jetë pika e kthesës në presidencën e Donald Trumpit. Por, presidenti

Read More...

Kosova është pjesë e Historisë së Gjermanisë

Para njëzet vitesh NATO filloi me sulmet ajrore kundër Serbisë. Një kthim prapa me shikimin përpara Beqë Cufaj Mbrëmjen

Read More...

Kur humb besimi, dështon synimi

Ilir Seferi Samiti i Dytë i Diasporës ishte i jashtëzakonshëm. Diaspora vërshoi rrugët e Tiranës. Diaspora e do Shqipërinë

Read More...

Shkruan Visar Berisha: LDK 2030

Zgjedhjet e brendshme në strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës, të ardhura në një moment kyq për vendin, nuk

Read More...

Data e harruar e 18 marsit

18 marsi i vitit 1999-të dhe 17 shkurti i vitit 2008-të, janë ditët kur ne dolëm fitues ndaj Serbisë

Read More...

“Dita e errët” e Zelandës së Re

Shkruan: Halil Matoshi Kthimi në gjendjen natyrore me armët ”jonatyrore” Mendja e instrumentalizueme kriminale nuk e projekton mâ vrasjen

Read More...

Mobile Sliding Menu