Category: Shendeti

Ushqimet e duhura që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut

Zakonet tona të ngrënies na bëjnë të besojmë se një dietë e ulët në natrium është një dietë e

Read More...

Ky është dëmi serioz që ju shkaktojnë dritat LED

Dritat LED mund të dëmtojnë shikimin tuaj në mënyrë permanente dhe t’ju shkatojnë probleme të tjera shëndetësore. Lajmin e bën

Read More...

Ja si ndikon agjërimi në trurin tuaj

Studimet e fundit gjermane në fushën e mjeksisë tregojnë se, agjërimi i përseritur e aktivizon trurin dhe e mbron

Read More...

E konsumoni shpesh, po nuk jeni në dijeni se si ndikon në shtypjen e gjakut

Shtypja e lartë e gjakut ose hipertensioni kërcënojnë enët e gjakut dhe organet vitale. Por, nëse vuani nga kjo gjendje

Read More...

Mrekullia me 17 vjeçarin; Mjekët do i hiqnin organet, habiten në sekondën e fundit

Një 17-vjeçari i ka ndodhur një mrekulli. Prej vitit 2018, kur pësoi një aksident ai qëndronte në koma. Bëhet

Read More...

Dredhëzat gjithë kohës i hamë gabimisht: Për shkak të këtij gabimi, ato dëmtojnë në mënyrë të pakthyeshme një pjesë të trupit!

Bëni bashkë dredhëzat e artikujt të cilët nuk janë të thartë dhe kanë përqindje të ulët sheqeri Dredhëzat janë të

Read More...

Shmangni këto pesë ushqime për të shpëtuar nga fryrja e stomakut

Fryrja e stomakut mund të shkaktohet duke ngrënë ushqime të caktuara në dietën tuaj. Ju mund të ulni rrezikun e

Read More...

Rreziku që vjen nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

Dëgjueset e telefonave mobil sot përdoren pothuajse nga të gjitha gjeneratat, nga shkolla fillore, te studentët dhe tek

Read More...

Ushqimet që nuk skadojnë kurrë

Njeriu mund të mos e ketë gjetur burimin e rinisë së përjetshme, por disa ushqime janë të pandryshueshëm për

Read More...

Për një lëkurë të shëndetshme, sekreti është mjalti

Në dietën tonë mjalti është një nga elementët më të mirë për shëndetin, i cili i bën mirë organizmit

Read More...

Mobile Sliding Menu