Category: Shendeti

5 rregullat e një mëngjesi ideal

Një mëngjes i lehtë e i shijshëm, shoqëruar me një kafe, është nisja më e mirë dhe më e

Read More...

Eliksiri për tretje më të mirë

Nëse pasi të hani ndjeheni se keni gëlltitur një tullumbace dhe ju bën të mendoni se do të eksplodoni,

Read More...

Dhimbje barku apo gazra? Kapsllëk dhe bark i fryrë? Ja problemi që keni në organizëm

Sipas statistikave thuhet se 8 nga 10 individë vuajnë nga sindroma e zorrës nervoze. Njerëzit të cilët pretendojnë se

Read More...

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta dini këtë domosdoshmërisht

Paracetamoli është qetësuesi i dhimbjeve më i njohur në botë dhe është në dispozicion në shumë kombinime. Përdoret për

Read More...

OJQ-të thirrje ministrit Shala: Fëmijët po helmohen

Është organizata PEN dhe Lëvizja Shkenca për Ndryshim, e cila ka ngritur prapë shqetësime sa i përket ndotjes së

Read More...

Kërkon të heqësh peshë? Koha për një detox!

Gjithmonë stina e dimrit, bën që trupi të marrë më shumë kile por ndoshta është momenti i detoksifikimit. Por nuk

Read More...

Filloni ditën me një dush të ftohtë

Mendimi që të bësh dush të ftohtë që në mëngjes të fut frikën në fakt dhe ju largon dëshirën

Read More...

Përshpejtoni metabolizmin duke zëvendësuar orizin e bardhë me atë kafe

Të ushqyerit më shumë me drithëra mund të përshpejtoj procesin e humbjes në peshë, kanë deklaruar disa shkencëtarë. Thjeshte

Read More...

A përbën rrezik anemia e theksuar?

Termi “anemi” i referohet reduktimit poshtë vlerave, normave të pranuara të hemoglobinës (sipas moshës dhe seksit të personit) me

Read More...

Mjalti dhe qumështi bëjnë çudira

Në vend të një kafeje, konsumoni një gotë qumësht me mjaltë Qumështi është shumë i mirë për shëndetin gjithashtu. Të

Read More...

Mobile Sliding Menu