Category: Shendeti

Si ndikon ecja në borë tek shëndeti juaj?

Vrapimi në kohën kur ka borë, as nuk mund të konsiderohet i mirë as i keq, për kohën sa

Read More...

Keni grip? Ja ç’duhet të pini në mëngjes për ta përballur

Vitamina C luan një rol kyç në ruajtjen e shëndetit të lëkurës dhe ndihmon antioksiduesit për të luftuar faktorët

Read More...

Si ndikojnë temperaturat e ulëta në shëndetin e njeriut?

Tashmë dimri ka ardhur. Por çfarë ndodh kur i ftohti vjen papritur? Organizmi lodhet për t’u përshtatur shumë shpejt

Read More...

Pas cilës orë në mbrëmje NUK BËN të pini kafe?!

Ftesat e mbrëmjes në kafe nuk janë të pazakonta, edhe pse e dimë që nuk duhet të pimë në

Read More...

Në Institucionet e Shëndetit Mendor, të miturit dhe të rriturit bashkë

Koalicioni i Organizatave për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF), ka kryer një monitorim për Institucionet e Shëndetit Mendor dhe të

Read More...

Kur është koha e duhur për të pirë ujë?

Ju ndoshta nuk e dinit se dhe uji si oraret e vakteve: mëngjes drekë, darkë ka oraret e veta

Read More...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në mëngjes

Largoni këto ushqime nga shujta juaj e mëngjesit Nuk duhet të konsumohen ushqimet të cilat janë të dëmshme për metabolizëm

Read More...

Në mbrëmje qitni në ujë bademe, në mëngjes hani! Rezultatet do t’ju MREKULLOJNË!

Mjekësia tradicionale kineze thotë që është shumë me rëndësi që gjatë natës të qitni në ujë bademe, ndërsa në

Read More...

Ky shurup kundër gripit është 10 herë më i mirë se penicilinat

Nëse jeni me grip apo ftohje dhe keni probleme me frymarrjen, kollë, dhimbje fyti apo infeksione në rrugët e

Read More...

Për shkak të reshjeve të borës, 40 persona kërkojnë ndihmë në QKUK (Video)

Si pasojë e ngricave të cilat u krijuan nga reshjet e mëdha të borës, qytetarët e Kosovës kanë pësuar

Read More...

Mobile Sliding Menu