Category: Shendeti

Pastroni dhëmbët dhe erën e keqe vetëm me 1 përbërës

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjena e gojës. Por edhe në rastet kur pastrimi bëhet

Read More...

Po të hidhni këtë përbërës në kafen tuaj dhe largoni dhjamin

Këto janë tre lëndë, që përmirësojnë shëndetin: -Pluhur kanelle -Vaj Kokosi, -Mjaltë Janë këta tre përbërës që ju duhen

Read More...

I hiqet tumori gjigant që ia kishte përfshirë tërë fytyrën: Lufta pesëvjeçare për fytyrë normale! (Foto, +16)

Mike Koech nga Kenia, i është nënshtruar disa operacioneve, për t’ia hequr tumorin që i kishte përfshirë tërë fytyrën.

Read More...

Pirja e tepërt e ujit është e rrezikshme, paralajmërojnë mjekët

Duke u thënë njerëzve që të “pinë shumë lëngje”, kur janë të sëmurë, mund të jetë e rrezikshme, kanë

Read More...

Aspirina mund t’iu shpëtojë jetën! Ja kur duhet të filloni ta përdorni më shpesh

Një studim i fundit ka zbuluar se të moshuarit që marrin një dozë të ulët të aspirinës do mund

Read More...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk hani darkë?

Shumë persona kur bëhet fjalë për dietën mendojnë se eliminimi i darkës është i domosdoshëm. Nga studimet e fundit

Read More...

Këto janë ushqimet që krijojnë varësi tek njerëzit

Nga studimet shihet që ushqimet e përpunuara që përmbajnë yndyra dhe sheqerna dhe krijon varësi tek njeriu. Sipas studimëve

Read More...

10 ushqimet për ti bërë rezistencë të ftohtit

Jemi në stinën e dimrit dhe temperaturat janë nën 0 gradë celsius. Mundohemi që të gjejmë një zgjidhje tjetër

Read More...

HIV AIDS, si mund të parandalohet dhe trajtohet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka përcaktuar 1 dhjetorin e çdo viti si Ditën Botërore Kundër HIV AIDS, si një

Read More...

Studimi: Ora e duhur për të pirë kafe

Nga ora 9:30 deri më 11:30 të mëngjesit është periudha e duhur, sipas shkencëtarëve dhe farmakologëve. Rreth orës 8–9

Read More...

Mobile Sliding Menu