Category: Shendeti

Çfarë i ndodhë organizmit nëse hani hurma çdo ditë?

Rrjedhimisht, hurmat janë të mbushura me përfitime shëndetësore. Hurmat janë shumë të shijshme dhe të ëmbla, por gjithashtu të mbushura

Read More...

Si ta reduktoni fryrjen në stomak

Fryrjen do ta reduktoni edhe nëse rregullisht hani hudhër, por edhe ananas dhe grejpfrut, të cilët po ashtu lehtësojnë

Read More...

Interneti redukton rrezikun e depresionit tek të moshuarit?

Përdorimi i internetit zvogëlon rrezikun e depresionit për njerëzit e moshuar: kjo është ajo që del nga kërkimet e

Read More...

Si të largoni dhimbjet e migrenës

Kush vuan nga dhimbjet e kokëse di që ato janë të këqija dhe shpesh i shpërqendrojnë. Migrena, e cila është

Read More...

Amerikanët shkojnë në Kanada për të blerë insulinë më të lirë

Disa amerikanë kanë vendosur ta kalojnë kufirin e Shteteve të Bashkuara dhe të shkojnë në Kanada për të blerë

Read More...

Kompanitë farmaceutike fryjnë çmimet e barërave gati 1000%

Më shumë se 40 shtete amerikane kanë ngritur padi duke akuzuar firmat farmaceutike se kanë bërë komplot për të

Read More...

Sulmi në zemër do të luftohet përmes terapisë së gjeneve

Mjekët amerikanë i kanë bërë të ditura planet për një terapi gjenesh që ka për qëllim zvogëlimin e rrezikut

Read More...

Si ta ndihmoni dikë që është në depresion?

Kur ndonjë person që e doni apo e njihni është në depresion, ju dëshironi që të jeni pran tij

Read More...

Ushqimet që duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm

Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët janë të

Read More...

Tre hapa të thjeshtë për të ndaluar gërhitjen

Një shumicë prej nesh gërhisim në një moment jetësor. Fatmirësisht, edhe ata që gërhitin më së shumti mund të kurojnë

Read More...

Mobile Sliding Menu