Category: Shendeti

Ushqimet që po ju vrasin ngadalë

A e dini se ka ushqime që i konsumoni çdo ditë dhe që po ju vrasin ngadalë? Shumica prej nesh

Read More...

Djathi është sekreti për një jetë të gjatë

Ju falet nëse deri tani keni menduar se një dietë bimore është mënyra më e mirë për të jetuar

Read More...

Kur ta lexoni këtë lajm, nuk do të hani më kurrë mish të kuq

Mishi i përpunuar, duke përfshirë proshutën, sallamet, virshllet etj, janë ushqime të cilat nuk treten lehtë Edhe një sasi i

Read More...

Çfarë ndodh nëse femrat pinë shpesh ibuprofen?

Megjithatë logjike është të supozohet se analgjetikët që nuk kanë nevojë për recetë janë të sigurta, pasi kanë kaluar

Read More...

Dy metodat efektive për të hequr nga sheqeri në çaj dhe kafe

Mund të tingëllojë e çuditshme për shumë njerëz, por shkencëtarët thonë se filxhani i çajit nuk ka nevojë për

Read More...

Dobitë e hurmës, fruta që i mbijetoi bombës atomike

Hurmat janë ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit. Kjo frutë ndryshe quhet edhe si “fruta e paqes” për

Read More...

Si t’i dalloni vezët nëse janë nga pulat e sëmura

Pulat e mbyllura në hapësirë të vogël me siguri nuk do të japin vezë të cilësisë së njëjtë si

Read More...

Truri stërvitet për të shëruar sëmundje

Duket e pabesueshme, e në të njëjtën kohë, një ide shumë e largët nga realiteti me të cilin jemi

Read More...

Çaji faktor i jetëgjatësisë

Një nga lajmet më të mira të këtij viti: një studim e ka konfirmuar se konsumimi i çajit faktikisht

Read More...

Heqja dorë nga proshuta dhe pija alkoolike mund të reduktojë rrezikun e kancerit në 40%

Shmangia e proshutës dhe alkoolit mund të ndihmojë në reduktimin e rrezikut të kancerit deri në 40%, sipas ekspertëve. Qoftë

Read More...

Mobile Sliding Menu