Category: Futboll

Mourinho tregon se ku gaboi Juventus

Portugezi Jose Mourinho ka dhënë mendimin e tij rreth eliminimit të Juventus nga Liga e Kampionëve. Ish trajneri i

Read More...

Cana komenton emërimin e Rejas si trajner i Shqipërisë

Ish-kapiteni i ekipit kombëtar të Shqipërisë, Lorik Cana, e ka laëdëruar trajnerin e ri të kuqezinjve, Edoardo Rejan, me

Read More...

Dzeko i thotë ‘PO’ transferimit te rivalët e Romës në Serie A

Edin Dzeko do të ndërrojë skuadër këtë verë, por do të mbetet në Serie A. Sipas CalcioMercato, sulmuesi Edin

Read More...

Mourinho i tregon Liverpoolit se si mund të ndalet Messi

Jose Mourinho ka paralajmëruar Liverpoolin se ata nuk mund t’i qasen një për një Lionel Messit kur përballën me

Read More...

Barca apo Real Madrid? Ja ku po transferohet Filipe Luis

Mbrojtësi i Atletico Madrid, Filipe Luis, është objekt interesimi i Barcelonës. Katalanët janë të interesuar të rrisin konkurrencën në

Read More...

UEFA zgjedh lojtarin e javës në Champions

Lionel Messi është zgjedhur lojtari i javës në Ligën e Kampionëve. Ylli argjentinas frymëzoi Barcelonën në kalimin në gjysmëfinale

Read More...

“Jam Edon Zhegrova, nuk jam Lionel Messi”

Edon Zhegrova ka refuzuar të krahasohet me Lionel Messin. Ylli argjentinas, Lionel Messi, konsiderohet si më i miri i

Read More...

Cana jep mendimin e tij për trajnerin e ri të Shqipërisë

Kapitenin legjendar i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, ka komentuar trajnerin e kuqezinjve, Edy Reja. Kombëtarja Shqiptare gjatë kësaj jave

Read More...

Rivaldo: Pak ka rëndësi çfarë ndodh, ky lojtar e meriton Topin e Artë

Lionel Messi e meriton të fitojë për të gjashtën herë Topin e Artë, pavarësisht nëse ai fiton Ligën e

Read More...

Capello: Higuain do të shkojë te kjo skuadër, dhe do të jetë një problem i madh

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, ka deklaruar se Gonzalo Higuain do të rikthehet te Juventusi pas përfundimit të sezonit.

Read More...

Mobile Sliding Menu