Category: Sport

Bayerni kalon drejt e në çerekfinale të Kupës (Video)

Bayerni ka mposhtur 1 me 0 Wolfsburgun për të kaluar në çerekfinale të Kupës DFB. Douglas Costa ka shënuar

Read More...

FSHF ngushëllon Memushajn: Lediani ka forca, do ta kalojë këtë fatkeqësi

FSHF i shpreh ngushëllime futbollistit të Kombëtares, Ledian Memushaj, për humbjen e binjakëve që bashkëshortja e tij pritej të

Read More...

Lajmi i ditës vjen nga Milot Rashica (Foto)

Vitesse duket se ka gjetur formën e mirë në kampionat teksa ka arritur të marrë fitoren e dytë radhazi

Read More...

Këta janë top-10 shënuesit më të mirë në pesë ligat më të forta evropiane (Foto)

Mund tu duke e çuditshme, por për dallim nga vitet e shkuara kur listën e top-shënuesve e udhëhiqte Lionel

Read More...

E quajti Berishën cigan, portieri grek rrezikon një dënim të madh (Video)

Besart Berisha ishte temë e medieve në Australi këtë fundjavë. Sulmuesi shqiptar që ishte hero i skuadrës së tij

Read More...

Pse futbollistët zgjodhën Shqipërinë e jo Kosovën

Dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës në futsall, Oso Gjinovci dhe Getart Hyseni, kanë folur në Sportin Total të

Read More...

Allegri flet pas ndeshjes: Fitore si në një gjysmëfinale Championsi

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka mbetur i kënaqur nga fitorja e skuadrës së tij në Derbin e Italisë.

Read More...

Unitedi i Mourinhos shkatërron kampionët e Premierligës (Video)

Manchester United ka fundosur edhe më shumë Leicester Cityn, duke e mposhtur në ‘King Power Stadium’ me rezultat 0:3.

Read More...

Tifozët e provokojnë me parullën ‘Kosova është Serbi’, Celina reagon ashpër ndaj tyre (Foto)

Ylli kosovar, Bersant Celina ka përjetuar një moment të keq sot në ndeshjen Twente – Feyenord. Prizrenasi nuk ishte

Read More...

Vujoviq: Kosovën e kemi humbur, një ditë do të luajmë kundër tyre

Trajneri i famshëm malazez i hendbollit, Veselin Vujoviq, ka bërë një deklaratë e cila nuk vjen shpesh nga fqinji

Read More...

Mobile Sliding Menu