Category: Sporte Tjera

Sonte dueli Haxhi Krasniqi-Stefan Haertel

Sonte do të zhvillohet dueli i vitit për boksierin shqiptar Haxhi Krasniqi. Ai për kundërshtar do ta ketë gjermanin

Read More...

Skandal i klubit të NBA-së, e bën Kosovën Serbi!

Denver Nuggets e ka bërë një gabim skandaloz duke e bërë Kosovën pjesë të Serbisë përmes një fanelle të

Read More...

52 vite më parë Muhammad Ali refuzoi të kryente shërbimin ushtrak në SHBA

Më 28 prill të vitit 1967, kur Lufta e Vietnamit ishte në kulmin e saj, kampioni i peshës së

Read More...

Amerika zemra jonë, e ndihmon edhe këtë sport në Kosovë

Amerika vazhdon të jetë partneri kryesor i Kosovës në të gjitha sferat. Nga sot, mundësi kosovarë do të urojnë

Read More...

Kosovës i shtohet edhe një përfaqësues në Lojërat Evropiane Minsk 2019

Sporti i shigjetarisë është i radhës që ka përfituar nga kriteri i univerzalitetit, sipas të cilit Federatës së Shigjetarisë

Read More...

Nadal: Kjo gjë po më eliminon nga çdo turne

Rafael Nadal ka rrëfyer sot se dëmtimet e shpeshta fizike në muajt e fundit po e pengojnë që ai

Read More...

Haxhi Krasniqi gati ta mbroj titullin e kampionit evropian, ja kur e zhvillon duelin

Haxhi Krasniqi po bën përgatitjet e fundit për përballjen e radhës me Stefan Hartel që do të zhvillohet me

Read More...

Kjo është pasuria e LeBron James

Ylli i NBA, i cili luan me Los Angeles Lakers, LeBron James, ka një pasuri ‘marramendëse’. Për çudi, në 16

Read More...

I jashtëzakonshmi Curry bën historinë në ndeshjen e parë të ‘play off’ këtë edicion

Ylli i Golden State Warriors, Stephen Curry, ka shkruar historinë në ndeshjen e parë sezonale të fazës ‘play off’. Në

Read More...

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play

Read More...

Mobile Sliding Menu