Category: Sporte Tjera

Shqipëria fiton edhe një medalje në Greqi

Shqipëria ka arritur që të fitojë edhe një medalje në garat për peshëngritje në Greqi, duke fituar medalje të

Read More...

A do ta fitojë Majlinda Kelmendi medaljen e dytë të artë olimpike?

Federata Ndërkombëtare e Xhudos, në bashkëpunim me “sportbusiness.com” ia ka kushtuar një shkrim Olimpiadës së Tokyos, ku njëra prej

Read More...

Kosova kthehet me 8 medalje nga Kampionati i Karates në Turqi

Ka përfunduar Kampionati i Mediteranit që është mbajtur në Antalia të Turqisë U fituan 8 medalje, prej tyre një e

Read More...

Loriana Kuka kalon në finale – Vetëm një hap larg medaljes së artë

Loriana Kuka po vazhdon me fitore në Grand Prixin e Gjeorgjisë, i cili po mbahet në Tbilisi. Në kategorinë -78,

Read More...

Mbetet jashtë play off-it për herë të parë pas 14 viteve, ky është reagimi i LeBron James

LeBron James edhe matematikisht ka humbur shpresat për pjesëmarrjen në fazën play off. Skuadra e Los Angeles Lakers është mposhtur

Read More...

Kosova siguron dy medalje në Kupën Evropiane

Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha i kanë siguruar medalje Kosovës në Kupën Evropiane për Juniore, ato tani do të

Read More...

Kosova për herë të parë organizon evropianin e tenisit

Federata e Tenisit e Kosovës për herë të parë do të organizoj turneun e Federatës Evropiane të Tenisit në

Read More...

Këta janë 10 sportistët më të njohur në botë

Është publikuar edhe lista me 10 sportistët më të njohur në botë, dhe ndoshta mund të befasoheni me këtë

Read More...

Uta Ibrahimi do ta vendosë flamurin e Kosovës në Himalaje

Ministri Gashi takoi Alpinisten Ibrahimi, ia dha flamurin e shtetit të Kosovës që ta vendosë në Himalaje Ministri i Kulturës

Read More...

Loriana Kuka rrëmben medaljen e argjendtë në Maroko

Loriana Kuka e ka fituar medaljen e argjendtë në Maroko. Përfaqësueses së Kosovës në Xhudo i është shtuar edhe

Read More...

Mobile Sliding Menu