Category: Tech

YouTube akuzohet për indoktrinim të personave që besojnë se Toka është e rrafshët

Një shkencëtare ka paralajmëruar se mbështetësit e teorisë se Toka është e rrafshët po indoktrinohen nga disa video të

Read More...

WhatsApp ka një opsion të ri që të gjithë e prisnin

Aktualisht WhatsApp ka një ‘të metë’ shqetësuese sepse kushdo mund tu shtojë në një grup edhe nëse nuk dëshironi.

Read More...

Apple sjell shërbimin e shfaqjes së filmave, muajin e ardhshëm

Më në fund, Apple do të zbulojë shërbimin e tyre të transmetimit të videos në një ngjarje muajin e

Read More...

Ndërroni prefiksin e numrit në rrjetet sociale, prej nesër rrezikoheni të mos keni qasje

Mentor Hoxhaj, ish-mbikëqyrës shtetëror në Agjencinë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe ekspert i sigurisë së informacionit ka

Read More...

Me 14 shkurt lansohet telefoni që për 10 minuta i mbushet bateria 60%

Specifikat e telefonit ‘The Meziu Note 9’ dolën javën e kaluar. Tashmë kompania ka treguar datën se kur do

Read More...

Kështu mbahet testi i vozitjes në Kanada

Testi i vozitjes për patentë shofer në Kanada, duket që nuk është aq i thjesht për t’u kaluar. Kjo

Read More...

Apple lëshon në zbritje iPhone X, mund ta bleni për 200 euro më lirë

Apple ka lëshuar në zbritje modelin iPhone X në dyqanet zyrtare të saj. Dy versionet që janë në shitje

Read More...

Vdes themeluesi i kriptovalutave, bllokohen afro 200 milionë dollarë

Rreth 190 milionë dollarë në kriptovaluta janë “mbyllur” në një vrimë të zezë në internet pasi themeluesi i platformës

Read More...

Versioni i ri i iOS do të rregullojë një problem të madh në iPhone dhe iPad

Kompania Apple ka lajmëruar që së shpejti do të lansohet versioni i ri i iOS 12.1.4. Ky version pritet

Read More...

Ky studim mund t’ju bëjë të largoheni nga Facebook

Pavarësisht gjithë skandaleve që kaloi vitin e kaluar, ja ku jemi sot ende në Facebook ku miliona njerëz shpenzojnë

Read More...

Mobile Sliding Menu