Category: Tech

Google detekton problemet me zemër përmes skanimit të syve

Hulumtuesit e kompanive Google dhe Verily kanë zhvilluar një mënyrë të re të konfirmimit të rrezikut nga sëmundjet e

Read More...

Ky është programi “spiun” që tregon çdo sekret të fshehur në Instagram

Gjithmonë na vjen inat kur kemi dikë Follow në Instagram dhe ata na kanë bërë Unfollow pa e kuptuar. Por duket

Read More...

Rikthehet telefoni legjendar i Nokias

Në vitin 1996 është hedhur në treg telefonin origjinal Nokia 8110 dhe tre vite me vonë goditi në filmin The Matrix ndërsae mbante

Read More...

Krijohet rivali i Instagram, aplikacioni po pëlqehet nga të gjithë

Vero dëshiron ta mposhtë Instagramin, duke joshur kështu përdoruesit e rrjetit social. Aplikacioni për momentin është i vogël dhe pritet që të

Read More...

Prezantohet Samsung S9 dhe S9 Plus, ja sa do të kushtojë?

Pas suksesit të Samsung S8/S8+ që u hodh në treg vitin e kaluar dhe kaloi çdo pritshmëri, duket se

Read More...

Qytetarët e Kosovës në listën e të parëve në botë për përdorimin e internetit

Nga të dhënat e Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit (ITU), për vitin 2017 që lidhen me përdorimin e internetit nga

Read More...

Ekspertët: Inteligjenca artificiale rrezikon të përdoret në mënyrë armiqësore

Ekspertët ndërkombëtarë kanë ngritur alarmin mbi rreziqet e një përdorimi armiqësor të inteligjencës artificiale (IA) nga shtetet që nuk

Read More...

Hipersoniku kinez, për 2 orë nga Pekini në Nju Jork

Inxhinierët kinezë publikuan projektin për ndërtimin e një superavioni hiperskonik, në gjendje që të përshkojë distancën nga Pekini në

Read More...

Nga 0 në 100 km/h për 1.9 sekonda (Foto)

Një markë japoneze thotë se ka krijuar makinën e parë në botë që shkon nga 0 në 100 km/h

Read More...

Shpiket ekrani LED që gjen përdorim në mjekësi

Një ekran tejet i hollë, i lakueshëm si një garzë, që mund të ngjitet në sipërfaqen e dorës për të marrë

Read More...

Mobile Sliding Menu