Category: Tech

Shikoni rrathët e shpejt në barë të McLaren P1 GTR

Mund të thuhet, se është vetura e fundit që mund të shihet në terrene të tilla, aq më pak

Read More...

Franca gjobitë “Google” me 50 milionë euro

Paris, 23 janar - Komiteti Kombëtar i Francës për Informatikë dhe Liri (CNIL) gjobiti me 50 milionë euro gjigantin

Read More...

Kush janë 10 avionët supersonikë më të shpejtë sot në botë, dominojnë amerikanët

F-16 Fighting Falcon. Avion amerikan. Shpejtësia maksimale 2.414 km/h. Deri në shtator 2017, ishin prodhuar 4588 copë. Fluturimi i

Read More...

“WhatsApp” vendos kufizime për shpërndarjen e mesazheve

“WhatsApp”-i po u kufizon përdoruesve të tij shpërndarjen e një mesazhi në jo më shumë se 5 herë, e

Read More...

FlexPai, telefoni i parë në botë me ekran që paloset është realitet

Telefoni ka ekran 7.8-inç AMOLED me rezolucion 1440p. FlexPai vjen me sistem operativ Water bazuar në Android 9.0 Pie. Në

Read More...

Mobile Sliding Menu