Category: Uncategorized

Ronaldo: Tifozët e Real Madridit më lutin të kthehem

Cristiano Ronaldo pretendon se njerëzit dëshirojnë ta shohin atë duke dështuar në Juventus, mirëpo e ka pranuar se i

Read More...

Vidhen stoli ari dhe 15 mijë euro

Janë vjedhur 15.000 (pesëmbëdhjetë) euro të gatshme dhe stoli ari me vlerë rreth 2.500 (dymijë e pesëqind) euro në

Read More...

Anëtari i Agjencisë së Akreditimit vendos të mos votojë shkaku se doli publikisht pro LDK’së

Xhavit Rexhaj, anëtar i Agjencisë së Akreditmit, ka vendosur të mos votojë asnjë vendim të këtij institucioni derisa nuk

Read More...

Patriarku Irinej: Serbia pa Kosovën është si njeriu pa kokë

Patriarku serbe Irinej, për mediet e Beogradit ka dhënë një intervistë krejtësisht politike në të cilën theksin kryesor e

Read More...

Ministri i jashtëm turk: E kuptojmë shqetësimin e NATO-s për sistemin S-400

Turqia e kupton shqetësimin e NATO-s për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 nga ana e Ankarasë,

Read More...

Pse kjo karikaturë për Notre Dame po shpërdahet gjithandej

Quasimodo, simboli i dhimbjes së Notre-Dame. Një karikaturë po bëhet simbol i dhimbjes që po shprehet në të gjithë botën

Read More...

Durim Limaj: Janë bërë mbi njëmijë inspektime në gjithë Kosovën, nuk rezulton se ka kontrabandë të mallrave serbe

Shefi i Kabinetit i ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Durim Limaj, ka thënë parimore për vendosjen e taksës kanë

Read More...

Simeone fajëson gjyqtarin për kartonin e kuq të Diego Costa

Ndeshja mes Barcelonës dhe Atletico Madrid, si gjithmonë, tregoi edhe disa momente shumë të tensionuara. Ishte sulmuesi spanjoll Diego Costa

Read More...

Zbulim gjigant: Shkencëtarët po supozojnë se kanë gjetur ujë në Mars

Uji mund të rrjedhë thellë nën tokë rreth ekuatorit të Marsit, duke ofruar vende ideale për habitatin e ardhshëm

Read More...

Gabon Bullgaria, Kosovës i konvenon rezultati

Bullgaria ka lëshuar pikë në ndeshjen e parë në Grupin A në kualifikimet për “Euro 2020”. Kundërshtari, me të cilin

Read More...

Mobile Sliding Menu