Chelsea rigjen fitoren me goleadë, Higuain shkëlqen me dopietë

In Futboll, Sport

Chelsea më në fund rigjen fitoren pas dy humbjeve radhazi në Premier League. Maurizio Sarri është rikthyer që të “buzëqesh”, pasi skuadra e tij ka triumfuar 5-0 ndaj Huddersfield, ku protagonist kryesor ka qenë sulmuesi Gonzalo Higuain.

Sulmuesi argjentinas jo vetëm që gjeti golin e parë, por realizoi dopietë duke treguar se mbetet një “vrasës” i vërtetë në zonë. Sulmuesi argjentinas u zhbllokua që në minutën e 16-të. Në fundin e pjesës së parë Hazard realizoi edhe golin e dytë, ndërkohë që në minutën e 66-të, sulmuesi belg realizoi golin e dytë personal.

3 minuta më pas do të ishte sërish Gonzalo Higuain, i cili do të shënonte një super gol me një goditje shumë të bukur në hyrje të zonës. Sulmuesi argjentinas është lojtari i parë i Chelsea-t që shënon një dopietë në debutimin në shtëpi në një ndeshje të kampionatit që prej Mario Stanic në gushtin e vitit 2000. Në fundin e ndeshjes Luiz shënoi golin që vulosi rezultatin. Chelsea ngjitet në vendin e katërt me 50 pikë. /

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu