Dështon përsëri Barcelona

In Sport

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një pikë në ndeshjen e xhiros së 23-të të La Ligas si mysafir i Athletic Bilbaos.

Kampionët në fuqi barazuan edhe në këtë ndeshje, duke lejuar që Reali t’i afrohet në vetëm gjashtë pikë, shkruan Indeksonline.

Ky është barazimi i tretë radhazi i Barcës (dy në ligë dhe një në kupë), duke qëndruar në një moment jo të mirë sa i përket rezultateve.

Pas këtij barazimi, Barca vazhdon kryesimin me 51 pikë, gjashtë më shumë se Reali dhe shtatë më shumë se Athletic Bilbao.

Në ndeshjen e ardhshme, Barca e pret Valladolidin.  

You may also read!

Adelina Tahiri s’po ka çka tregon më veç rrobave firmato

Adelina Tahiri është harruar kur është komentuar për ndonjë sukses në karrierën artistike muzikore, madje ajo ka lënë tërësisht

Read More...

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

Që nga miratimi i tri ligjeve për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, nga një forcë për ndërhyrje

Read More...

Vdes në moshën 98-vjeçare Duka i Luksemburgut

Duka i Madh i Luksemburgut, i cili kishte marrë pjesë në Luftën e Dytë Botërore së bashku me ushtrinë

Read More...

Mobile Sliding Menu