Dështon përsëri Barcelona

In Sport

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një pikë në ndeshjen e xhiros së 23-të të La Ligas si mysafir i Athletic Bilbaos.

Kampionët në fuqi barazuan edhe në këtë ndeshje, duke lejuar që Reali t’i afrohet në vetëm gjashtë pikë, shkruan Indeksonline.

Ky është barazimi i tretë radhazi i Barcës (dy në ligë dhe një në kupë), duke qëndruar në një moment jo të mirë sa i përket rezultateve.

Pas këtij barazimi, Barca vazhdon kryesimin me 51 pikë, gjashtë më shumë se Reali dhe shtatë më shumë se Athletic Bilbao.

Në ndeshjen e ardhshme, Barca e pret Valladolidin.  

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu