Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’

In ShowBiz

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e ‘Grammy’ ndërsa të dyja kanë nga dy nominime.

Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë takuar në ndejën e organizuar një ditë para ngjarjes së madhe të ‘Grammy Awards’, transmeton lajmi.net.

‘Grammy’ do të nis në orët e para të së hënës (sipas kohës sonë lokale) dhe dy shqiptaret janë të nominuara për çmime.

Dua është e nominuar për dy çmime si: ‘Artistja e re më e mirë’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’.

Bebe Rexha në anë tjetër është e nominuar po ashtu për dy çmime, atë ‘Artistja më e mirë’ dhe ‘Performanca më të mirë në grup’ në zhanrin ‘country’.

Në para-ndejën e kësaj ngjarje të madhe, dy këngëtaret shqiptare kanë realizuar edhe foto të përbashkët.


You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu