E pësoi humbjen e katërt rresht në Botëror me Kosovën, kanadezi ndihet krenar!

In Futboll, Sport

Kosova e ka pësuar humbjen e katërt rresht në Kampionatin Botëror të Kërlingut në Dyshe të Miksuara, i cili po mbahet në Stavanger të Norvegjisë

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar humbjen e katërt nga po aq ndeshje të zhvilluara në Kampionatin Botëror të Kërlingut në Dyshe të Miksuara, shkruan Gazeta Express.

Kosova u mposht nga Spanja me rezultat të ngushtë, 6:7, ndërsa kanadezi që është duke e përfaqësuar Kosovën, Peter Andersen thotë se ky ekip, si debutues që është në këtë kompeticion, nuk është duke shkuar keq në evenimenti nqë po mbahet në Stavanger të Norvegjisë.

“Unë jam me të vërtetë krenar me mënyrën se si po luajmë”, ka thënë Andersen.

“Është vetëm ndeshja e parë në histori që po e luajmë në këtë sport të akullt dhe t’i shkaktojmë probleme një ekipi të fortë si Spanja, por edhe vendeve tjera, kjo është e jashtëzakonshme”, vazhdoi kanadezi i Kosovës.

Kosova gjendet në Grupin F së bashku me Spanjën, Rusinë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Slloveninë, Letoninë, Poloninë dhe Greqinë, me të cilën e ndan pozitën e fundit me nga 4 humbje nga 4 ndeshje të zhvilluara.

Kjo është hera e parë që Kosova po merr pjesë në një Kampionat Botëror të Kërlingut.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu