E pësoi humbjen e katërt rresht në Botëror me Kosovën, kanadezi ndihet krenar!

In Futboll, Sport

Kosova e ka pësuar humbjen e katërt rresht në Kampionatin Botëror të Kërlingut në Dyshe të Miksuara, i cili po mbahet në Stavanger të Norvegjisë

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar humbjen e katërt nga po aq ndeshje të zhvilluara në Kampionatin Botëror të Kërlingut në Dyshe të Miksuara, shkruan Gazeta Express.

Kosova u mposht nga Spanja me rezultat të ngushtë, 6:7, ndërsa kanadezi që është duke e përfaqësuar Kosovën, Peter Andersen thotë se ky ekip, si debutues që është në këtë kompeticion, nuk është duke shkuar keq në evenimenti nqë po mbahet në Stavanger të Norvegjisë.

“Unë jam me të vërtetë krenar me mënyrën se si po luajmë”, ka thënë Andersen.

“Është vetëm ndeshja e parë në histori që po e luajmë në këtë sport të akullt dhe t’i shkaktojmë probleme një ekipi të fortë si Spanja, por edhe vendeve tjera, kjo është e jashtëzakonshme”, vazhdoi kanadezi i Kosovës.

Kosova gjendet në Grupin F së bashku me Spanjën, Rusinë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Slloveninë, Letoninë, Poloninë dhe Greqinë, me të cilën e ndan pozitën e fundit me nga 4 humbje nga 4 ndeshje të zhvilluara.

Kjo është hera e parë që Kosova po merr pjesë në një Kampionat Botëror të Kërlingut.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu