Eurovizioni Kuq e Zi: 3 shqiptarë në garë!

In Jetë/Stil

Kënga “Mall” e Eugent Bushpepës u shpall fituese në Festivalin e 56 të Këngës në RTSH. Ajo mbajti kokë e këmbë vulën e artistit, i cili ishte tekstshkruajtësi i këngës dhe u komentua për mirë në forumet e Eurosong-ut gjithashtu.

Përpos Eugentit, një tjetër shqiptar do të prekë skenën e Eurovizionit në Portugali. Ermal Meta dhe Fabrizo Moro u shpallën fitues të Sanremo 2018 me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Jo 2, por 3! Përfaqësuesja e Qipros është këngëtarja e njohur Eleni Foureira, që ma parë e ka mohuar origjinën për shkak të frikës nga paragjykimet. Por për mediat greke dhe jo vetëm, është pranuar tanimë se ajo është larguar në moshën 1 vjeçare nga Shqipëria.

Shqiptarët janë duke shkëlqyer kudo! Ne normalisht bëjmë tifo për atë që na përfaqëson, por edhe nëse fitorja do ndahet midis këtyre tre shteteve, një shqiptar e rrëmbeu kupën gjithsesi.

You may also read!

Lajm i rënd në Vushtrri

Në njërin nga lokalet gjatë kohës së ndaljes së energjisë elektrike, duke e ndezur gjeneratorin njëri nga punëtorët e

Read More...

Putin nuk bën punë, serbët lëshohen në Beograd kundër Vuçiç

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat kundër, siç thuhet, sundimit autokratik të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Read More...

Ndihmon të gjithë, por cila është paga që merr Halil Kastrati

Humanisti, Halil Kastrati ka treguar se a paguhet në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, me të cilën ai i ndihmon

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu