Facebook kthehet pas 8 orësh rënie globale – kjo është ajo që ndodhi

In Tech

Facebook është kthyer përsëri, pas një rënieje prej 8 orësh ditën e djeshme – por problemet me Instagram dhe WhatsApp ende po vazhdojnë për disa përdorues.

Qindra mijëra përdorues anembanë botës nuk mund të hynin në Facebook prej orës 17:00 dje, pas problemeve që rrjeti social filloi të shfaqte, shkruan Gazeta Express.

Facebook, Instagram dhe Messenger ishin të parët që ranë prej sistemit në shtetet më të mëdha të botës, SHBA dhe Europë, bashkë me disa pjesë të Amerikës Jugore.

WhatsApp – që është në pronësi të Facebook – u prek gjithashtu nga ky problem, edhe pse jo aq shumë sa aplikacionet e tjera. Pasi konfirmoi problemet me rrjetin social, Facebook hodhi poshtë spekulimet se faqja mund të ketë qenë sulmuar nga hakerët.

Përdoruesit e rrjeteve sociale iu kthyen Twitterit për t’u ankuar rreth problemit të Facebook, duke gjetur më vonë se jo vetëm Facebook por edhe Instagram kishte rënë

Më shumë se një e treta e përdoruesve të Facebook nuk mund të hynin fare më në rrjetin social, të tjerët thanë se nuk iu shfaqte asgjë në Faqen e të Rejave. Ngjashëm ndodhi edhe me Messenger në të njëjtën kohë.

Përdoruesit e Instagram raportuan se nuk mund ta rifreskonin faqen e të rejave, të shtonin storje apo foto dhe video. Në Messenger, shumë përdorues nuk ishin në gjendje të lidheshin me serverin fare dhe raportonin se nuk po iu vjen asnjë mesazh.

You may also read!

Georgina në veshje sportive duket shumë seksi

Modelja e njohur spanjolle, Georgina Rodriguez pa dyshim është ndër femrat më seksi. Femrat ia kanë lakmi formave të

Read More...

Vuçiq i quan provokime aksionet e Policisë për të mbyllur lojërat e fatit në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, po i sheh si provokime, aksionet e Policisë së Kosovës në veri, për të

Read More...

Vazhdojnë protestat në Francë, policia dhe ushtria e “blindojnë” Parisin

Mijëra protestues janë duke marrë pjesë në protestat e radhës në Francë kundër qeverisë së presidentit Emmanuel Macron. Autoritetet

Read More...

Mobile Sliding Menu