Fantastike, tifozët e Werderit ia ndreqin natën Milot Rashicës!

In Futboll, Sport

U lëndua dhe u detyrua të largohet nga fusha në minutën e 36’, por tifozët janë përkujdesur për ta qetësuar dhe për t’ia ndrequr natën Milot Rashicës.

Werder Bremen ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në shtëpi ndaj Augsburgut, duke triumfuar 4-0, shkruan Gazeta Express.

Në këtë ndeshje shkëlqeu talenti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, i cili realizoi dy gola.

Ai shënoi në minutat 5’ dhe 28’, para se të largohet nga fusha në minutën e 36’, për shkak të një dëmtimi.

Rashica u largua me kokën lartë, pasi tashmë kishte kryer punën e tij në fushë.

Gjatë kohës kur po dilte nga fusha, Rashica mori ovacione të mëdha nga i gjithë publiku, sinjale se shqiptari ka nisur të fitojë zemrat e tifozëve gjermanë dhe gjithashtu edhe të trajnerit, Florian Kohfeldt, që po i jep më shumë minuta në vitin 2019.

Pas këtyre dy golave, Rashica ka shkuar në kuotën e 5 finalizimeve këtë edicion me Werder Bremenin në të gjitha garat.

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu