Genoa e trondit Juventusin duke ia shkaktuar humbjen e parë në Serie A këtë sezon

In Futboll, Sport

Genoa e ka tronditur Juventusin duke ia shkaktuar humbjen e parë këtë sezon në Serie A pas plot 28 ndeshjeve, pasi e mundi 2:0 të dielën në Luigi Ferraris.

Stefano Sturaro dhe Goran Pandev e fundosen skuadrën e Massimiliano Allegrit, i cili kishte vendosur ta pushojë njeriun kryesor Cristiano Ronaldon për ketë takim, duke i shënuar dy golat e fitores së Genoas, raporton Gazeta Express.

Juventusi, megjithatë, mbetet lider i pakontestueshëm i Serisë A me 18 pikë më shumë se përcjellësi i parë Napoli, i cili ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu