‘Google Maps’ me një risi që askush nuk e priste

In Tech

Kompania Google njoftoi këtë javë se “Incognito Mode” do të jetë së shpejti pjesë e aplikacionit ‘Google Maps’.

Modaliteti i fshehtë ka qenë një nga karakteristikat më të mëdha të shfletuesit të Chrome, duke i lejuar njerëzit të shfletojnë ueb-in pa ruajtjen e ndonjë lëvizjes së tyre në histori.

Me të ardhur në Google Maps, supozohet se funksioni do të veprojë njësoj, duke i lejuar njerëzit të udhëtojnë apo ecin pa iu ruajtur historia e rrugëtimit.

Një funksion të tillë, përveç shfletuesve, e posedon edhe platforma ‘Youtube’.

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu