Granit Xhaka i vetëm në formacionin e Zvicrës kundër Gjeorgjisë

In Futboll, Sport

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Zvicrës e Gjeorgjisë.

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, është i vetmi shqiptar titullar në këtë ndeshje për Zvicrën, shkruan gazeta Express.

Shaqiri është larguar ditë më parë nga grumbullimi për shkak të disa shqetësimeve, kurse Ajeti dhe Mehmedi e nisin nga stoli ndeshjen e parë eliminatore për “Euro 2020”.

Gjeorgjia:

Zvicra:

 

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu